NAT a problem routeru

Odpovědět
no avatar
fischlk
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

NAT a problem routeru

25.11.2012, 16:17

Ptal jsem se v Centriu na ty dve zminene znacky routeru proc a co je s nima.

Otazka:

mohl bych se zeptat jake problemy zpusobuji Tenda a Belkin routery?
Oni maji nejak spatne implementovany NAT ze to v siti blbne?

Odpoved:

V zásadě tyto routery nefungují korektně.

Tenda routery posílají hodně broadcastu a multicastu do sítě. Neomezí se to žádným vypnutím funkce. Vzhledem k tomu, že komunikace s Vámi probíhá přímo mezi Vašim zařízením a domovním rozvaděčem, tak ho nepříjemně zatěžují.

Belkin routery řešil kolega takže přesně technicky nevím o co šlo. Ale v zásadě při funkci dhcp/nat tyto routery neúměrně klonují mac adresy, takže velmi matou domovní rozvaděče, protože ten počítá systémem mac adresa= ip adresa. Řešili jsme to přímo s belkinem a ani o tomto nevěděli, ale žádné řešení nám nenabídli. Potom dokonce má v nastavení wifi kouzelnou položku (teď si t hlavy nepamatuji jak se jmenuje)která při zapnutí, což defaultně je odignoruje všechno ostatní nastavení. Naši technici to i u klientů několikrát řešili a nepřišli na způsob jak ho korektně nastavit na chod v naší síti.

x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: NAT a problem routeru

25.11.2012, 16:41

tenda je regulérní odpad, rozsah jeho mac by měli z fleku zablokovat... ale kde může bejt problém s tim belkinem :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

no avatar
fischlk

25.11.2012, 17:05

belkin bych rekl ze pri zapnuti vezme nejakou mac adresu v siti a tu naklonuje a tou si rekne o IP venku... pokud mas doma vice veci treba pak obnovuje ip pokazde pro jinou mac. (a tim si defakto rekne o 10)

jinak nevim....

jsem o nem uvazoval pro segru ale jeste to tak :-)

no avatar
informer

05.01.2013, 22:05

x-rated píše:tenda je regulérní odpad, rozsah jeho mac by měli z fleku zablokovat... ale kde může bejt problém s tim belkinem :?
info k belkinům.: problém je v tom, co jsem testoval, že se chová jako AP, a to i když píšou, že je to router. Psal jsem do belkina a odpověděli, že už to mají hlášené a že to řeší.

Možná proto s tím mají v centronetu problém. resp. problém vznikne v době, kdy na belkin připojíte víc než jejich požadovaných 3 zařízení

no avatar
fischlk

06.01.2013, 08:59

aha - takze nemaskuje trafic v privatni siti ale rozsiruje Centrio Switch do eteru :-)

Pekne :-)

Odpovědět