Aktualni zkusenost s internetem

no avatar
michal_smsmsm
Nej internet: mám
Nej televize: nemám

Aktualni zkusenost s internetem

06.05.2020, 12:02

Dobry den, hledam aktualni informace, jake jsou dnes zkusenosti s internetem od Centrio? Potrebuju odejit od O2 od jejich 20/2 MBit (realne vecne vypadavajici 2/1 MBit) Moznosti jsou UPC nebo Centrio. UPC prohrava na uploadu a na cene, myslitelny tarif u nich by byl nejspis 300/20 MBit za 629,- (nyni v akci na pul roku za 399kc) oproti Centrio plus M 100/100 MBit za 399,- na furt. Hledal jsem nejake zkusenosti z posledni doby, nasel jsem jen ale mnozstvi negativnich prispevku, na nedodrzovani rychlosti, spatnou technickou podporu atd. Nutno dodat ze tyto negativni prispevky jsou velmi stare, nekolik let, zadne vypovidajici aktualni jsem nenasel. Proto me zajima, pokud jsou zde aktivni zakaznici, zda by se nemohli podelit o sve zkusenosti. Zaroven by me zajimalo, jaka je kvalita HW dodavaneho zejmena modemu rovnou s wifi, zda je dostatecne pokryti wifi a kvalita signalu, zda wifi v GW staci na pokryti bezneho paneloveho bytu 3+1 bez nutnosti dalsiho wifi prvku v byte. Diky za pomoc pri rozhodovani, Michal

x-rated
Administrátor
Nej televize: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualni zkusenost s internetem

06.05.2020, 15:28

upc už v česku internet nenabízí, od něj nedávno převzal služby vodafone :)
centrio má dva typy internetu - ethernet s rychlostí do 100 Mb/s a gpon s rychlostí do 1000 Mb/s, já mám naštěstí gpon
co se týká mýho konkrétního připojení, tak rychlost mám naprosto v pořádku a žádný problémy nejsou
na technickou podporu sem před časem psal email ohledně televize a když mi ani po dvou tejdnech neodepsali, zkusil sem chat, kde sem pročekal celej den a taky bez výsledku, to je moje zatim nejčerstvější zkušenost :|
routery dává centrio nejzákladnější možný, takže žádný zázraky se od toho čekat nedají, aspoň co se týká wifi :D na druhou stranu já mám ten router celkem špatně umístěnej, ale protože signál na druhý straně bytu moc nepotřebuju, tak to neřešim, jinak přímo u routeru přes 802.11n naměřim kolem 100/100 Mb/s
kdybych dal router do předsíně, tak věřim, že by celej byt pokryl bez problémů, byť ta rychlost by byla třeba jenom pár desítek Mb/s už :)
centrio internet každopádně můžeš vyzkoušet na dva tejdny (klasický odstoupení od smlouvy do dvou tejdnů při objednávce přes internet nebo telefon) nebo pak ukončit podle zákona bez sankcí po třech měsících, jak je to teď nově (pokud to řikám správně), takže bych tomu dal šanci, určitě lepší varianta než vodafone a jeho upload s rychlostí pár desítek Mb/s :) krom toho centronet v česku provozuje jednu z největších pátěřních sítí kaora, to je určitě velký plus
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

no avatar
michal_smsmsm

13.05.2020, 09:16

Diky za informace, nakonec jsem se rozhodl a sluzbu objednal. Vcera nainstalovano vse chodilo perfektne, az na tu wifi z te brany ta fakt neni slavna a rozhodne je slabsi nez z puvodniho zyxel modemu ale zase diky stabilite linky a pruchodnosti to stejne chodilo lip i v zadnich mistnostech nejdal od brany. Blby je, ze to vydrzelo fungovat cca 4 hodin, vecer se rozblikalo cervene los, asi pul hoidny pred koncem zakaznicke linky, dovolat se tam nedalo, byla trvale obsazena a internet nejde doted... Napsal jsem jim mail, nechapu co se stalo, ale nedovedu si predstavit ze bych napsal sefovi hele sorry nejde mi net, jako ze vubec beru si volno nemakam. To fakt nejde, kvuli vypadkum jsem poskytovatele zmenil a tohle teda neni vubec dobrej zacatek...
Prosim te kdyz se z brany vytahne ten opticky konektor, ma tam byt videt neco svitit? Kdyz vytahnu opticke audio mezi zesilovacem a prehravacem, tak to cervene sviti, tady nesviti nic...

Pagan
Nej internet: nemám
Kontaktovat uživatele:

13.05.2020, 09:52

Blikající LOS signalizuje poškozené optické vlákno, zkontrolujte si jestli není poškozený v bytě kabel. Často se však bohužel stává, že při neprofesionálním zásahu do elektrických rozvodů paneláku dojde k jejich přetržení v JOPce.
Na zakázku stavím SOHO sítě na platformě MikroTik :) konzultace / objednávky řeším na emailu david@pc-pagan.cz
MTCNA, MTCTCE

Mimo office odepisuji z této fešandy

no avatar
michal_smsmsm

13.05.2020, 10:09

rozumim, diky. mozne je vsechno, vlakno v byte vsak vypada na prvni pohled naprosto v poradku, nikdo na nej od instalace nesahal, zadne viditelne zlomy na nem nejsou, krasne velke obloucky, jak to technik opustil tak to je. do rozvodu ani jejich okoli jsme my urcite nesahali, pokud nekdo nekde venku na chodbe, u rozvadece, nebo buh vi kde, to nejsem schopen zarucit, myslim si ze mi ale neprislusi na chodbe otevirat dvirka rozvodu a neco tam zkoumat, bude na to muset kouknout technik, na linku podpory se jiz podarilo dovolat a technik pry dorazi

Pagan
Kontaktovat uživatele:

13.05.2020, 11:47

Tak pak dejte echo jak to dopadlo :)
Na zakázku stavím SOHO sítě na platformě MikroTik :) konzultace / objednávky řeším na emailu david@pc-pagan.cz
MTCNA, MTCTCE

no avatar
michal_smsmsm

13.05.2020, 16:36

opraveno, spatny svar v krabici kde navazuje linka do bytu na patchkord. laser tam svitil uplne nadherne :-) do vsech stran, jen ne do linky... takze to by bylo, ted jeste zjistit proc notebook s AC9560 ma po wifi rychlost krasnych 30/30 a druhy s AC8265 na stejnem miste 9/9. mozna ze zmena kanalu ze stejneho jako pouzivaji sousede, jejichz signal mam lepsi nez nasi wifi, by mohl pomoct, jen doufam ze kanal pujde zmenit bez navstevy technika, nebo uz me chudak nebude mit rad :-) bohuzel kdyz tu byl, tak jsem to zkousel na tom "lepsim"... nechci byt problemovy zakaznik :-D

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

13.05.2020, 16:40

hlavně musíš mít login do ont, nevim, jestli ho teď dávají automaticky, ale já si o něj kdysi musel napsat :o
spíš si zkus nastavit kanál 1, 6 nebo 11, ono je to ve výsledku lepší než se za každou cenu snažit vyhnout ostatním https://www.netspotapp.com/wifi-channel-scanner.html
já používám 11 a funguje to docela dobře
a taky šířku kanálu 40 MHz
takhle to mám nastavený já
https://i.imgur.com/OXuTpbQ.png
https://i.imgur.com/tpVRYQE.png
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

no avatar
michal_smsmsm

13.05.2020, 17:24

jj, diky. login nemam, administratorsky kluci rikali ze mi nedaj :-D napsal jsem si o nej, snad mi jej poslou. podle netspotu to chce prave nejaky vyssi kanal, tam je volneji, ja mam kanal 6 stejne jako ti sousedi. holt chytra wifi aby si sama hledala a nastavovala vhodne kanaly, to uplne neni, ale chci to jeste zkusit postelovat, nez to vzdam a natahnu si do nejvzdalenejsiho pokoje lan a dam si sem nejake male AP, nebo varianta cislo dve ze tu wifi v brane vypnu uplne a naopak do stejneho mista dam nejaky poradny router co dosahne az sem ke me do zadniho pokoje...

Pagan
Kontaktovat uživatele:

14.05.2020, 16:55

Stihl jsem si všimnout že máte nastavený statický kanál 13. Doporučuji posunout to na kanál 11 kvůli možným problémům s připojením některých zařízení (13 není plně podporovaný převážně u starších a levnějších zařízení). Pokud si budete pořizovat vlastní wifi router, doporučil bych pro kvalitu připojení využít spíše UniFi AC Lite (https://www.mironet.cz/ubiquiti-unifi-a ... +dp261530/) alespoň se vyhnete dvojitému NATu + kvalita jejich výrobků je astronomicky vyšší než u spotřebních značek.
MTCNA, MTCTCE

Odpovědět