Instalace - problém

Odpovědět
no avatar
rogerer
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

Instalace - problém

07.02.2012, 12:47

Řeknu to jednoduše, jsem naštvanej a to hodně.
Objednal jsem si minulé pondělí internet. V pátek přišli technici, vrtali, dávali lišty a pak přišli na to, že není v domě jediná volná páteřní linka. Volali k nim a prý, že v úterý bude natažena nová páteřní linka (tj. dnes). Volám dnes na Centrio, jestli to už udělali nebo v kolik to budou dělat a bylo mi řečeno, že o tom nikdo nic neví a člověk, co to má na starosti je na dovolený. K tomu všemu mi bylo řečeno, že práce na páteřích musí procházet nějakým složitějším schvalovacím procesem, což by se od pátku do úterý prý rozhodně nestihlo. Prý emi ozvou. Paráda a já jsem bez netu a můžu čumět maximálně tak na svítící router :evil: :evil:

x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Instalace - problém

07.02.2012, 13:15

chybí páteřní linka? :shock: možná jestli tim nemyslej UTPčko do bytu... pokud to řeší týpek, co má zrovna dovolenou, tak je to smůla, no... :( nejspíš má pár lidí 100Mb/s net a k tomu televizi a/nebo telefon, v takovym případě spotřebujou dva kabely místo jednoho... to musí bejt pěkně nařachanej barák :lol: ale zase buď rád, že se to vleče jenom kvůli dovolený, podobný problémy, že chybí kabel do bytu, trvají v upc běžně i měsíc jenom proto, že je to nestandardní instalace :roll:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

no avatar
rogerer

07.02.2012, 13:34

nenene :-) v baraku je x bytů na kazdem patře tři.....Ale ta linka co vede stoupačkama (technici ji nazvali páteřní linka ale ve skutečnosti se to třeba jmenuje jinak a ten vedoucí techniku to tím pádem blbě pochopil) má vývody jen na dva byty na patře....a všechny jsou obsazený...resp na jednom patře prý byl obsazený jen jeden ale ten volný byl přetaženy do jinýho patra kde to chtěl ten třetí.... záměrně asi neudělali koncovku na každý byt když je v domě i UPC...

Takže jsem zvědav....se kdyžtak ozvu jestli přijdu večer doma a bude to fungovat, to by u mě měli velké + :-)

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

07.02.2012, 13:44

jo, tak to by měly bejt ty UTPčka :) ve sklepě je optickej switch a z něj vedou UTP rozvody do bytů, každej byt by měl mít jeden kabel... možná se dřív šetřilo, jestli to sou starší rozvody :? my to máme v baráku od prosince a na každym patře sou pro 3 byty i 3 kabely...
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

no avatar
rogerer

07.02.2012, 13:52

v tom případě by to neměl být probléml a technici to špatně pojmenovali a pak na zákaznický to špatně pochopili....tak doufám že přijdu domů a už to poběží protože mám solidní absťák :D

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

07.02.2012, 14:00

žiju v představě, že páteřní linka je hlavní rozvod pro víc objektů, tj. třeba ten optickej kabel, kterej vede pod barákem ke všem vchodům... snad si pospíšej, já bych měl taky vážnej existenční problém :oops:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

no avatar
rogerer

08.02.2012, 09:23

přišel jsem domu a fungovalo to a večer mi ještě volali....internet objednaný 30/30 a speed test naměřil 18/79 :D :D radši bych to snad obráceně :D

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

08.02.2012, 09:38

:shock: radši to otestuj přes ftp, měřáky nejsou na centrio zrovna nejlepší :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

Odpovědět