logo

Centrio "1 Gb/s" @ Huawei

Novinky, tarify, zkušenosti, různé další informace
x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Centrio "1 Gb/s" @ Huawei

Příspěvekod x-rated » 14.06.2016, 19:51

zakládám druhý téma s gigáčem, protože se hodně věcí se změnilo :) je to něco jako taková minirecenze aktuálního stavu a souhrn postřehů všeho druhu podobně jako v tématu původním z pohledu uživatele, kterej je na gigabitu skoro od začátku jeho dostupnosti v síti centrio
nově připojený lidi můžou a pravděpodobně budou vnímat situaci jinak :)

jak to u mě všechno začalo
jak si moh někdo povšimnout, před časem sem se úspěšně prokecnul, že pořád ještě frčim přes něco jinýho než huawei, načež mě někdo ze zaměstnanců po návštěvě fóra naprášil a do 40 minut se mi na email ozval pan šimon malý z centria, že se u mě do léta stará technologie bude rušit a bude tady technologie nová :roll: kdyby to timhle skončilo, tak je to ještě dobrý, ale že prej v souvislosti s upgradem na špičkovou technologii huawei už budu mít upload jenom poloviční :roll: a jak pravil, tak se minulej čtvrtek úspěšně stalo... pořád mi nejde do hlavy, když je to tak špičková technologie, proč zvládá jenom poloviční upload - ten původní zgarb, co se musel bezpodmínečně vyměnit, neměl s uploadem nejmenší potíže, a řada jinejch isp je nemá soudě podle jejich nabídky 1000/1000 taky :roll:

průběh změny
co teda ten upgrade obnášel u mě doma - návštěvu technika a výměnu čtyř původních krabiček (switch, voip brána, konvertor, můj router) různě roztroušenejch po bytě za jednu jedinou - huawei hg8245h... tohle je na tom to pozitivní :) je fajn mít všechno v jednom namísto přecpanejch zásuvek všude možně, krabička má i celkem slušnej decentní design a jedinej problém byl v tom, že mi jaksi nikdo automaticky nedal přihlašovací údaje do jejího nastavení, takže sem zavolal do centria a že prej si musim počkat do dalšího dne, kdy mě bude kontaktovat páteřní technik :roll: asi je dost komplikovaný hrábnout někam do administrace a sdělit mi jméno a heslo na počkání :D jak je u centria špatnym zvykem (z infolinky asi až na jednu výjimku), po dohodě se samozřejmě nikdo neozval, dokonce ani v pondělí, tak sem to vzal teď v úterý míň standardní cestou a to už šlo do pár minut :)
vtipný taky bylo, že na předávacím protokolu byla rychlost "100M" a jak se po zapojení a zprovoznění ukázalo, někdo skutečně mojí krabičce nastavil exkluzivní rychlost 100/50 :shock: což sem vůbec nechápal, protože nic takovýho v nabídce neni a to ani na fttb, ale to se pořešilo ještě do pár minut za přítomnosti technika a já se dočkal svýho zmrzačenýho gigabitu :( co si budeme povídat, byl to hodně smutnej pohled, ani sem tomu nemoh uvěřit :?

jak to lítá
takže teď teda k rychlosti - zatim jenom speedtest.net na dlouhodobě spolehlivejch serverech isp alliance a webshare...
1) v případě stahování je to generátor náhodnejch čísel v rozmezí od 870 do 940 Mb/s :roll: na mym 5 let starym routeru asus s konvertorem stabilně 945

2) odesílání je podle sledování výkonu ve správci úloh windows zaříznutý natvrdo na cca 510 Mb/s, alě těch 510 je i s hlavičkama paketů, který uživatelský data vůbec neodesílají :roll: z toho vyplývá, že na speedtestu to neukáže ani za boha víc než 485 - 490 Mb/s podle nálady :roll: těch 20 Mb/s navíc by asi položilo celou síť nebo nevim (na druhou stranu když např. u padesáti uživatelů ušetříme 20 Mb/s, získáme zadarmo celej gigabit :) a totéž platí pro stahování)

3) překvapilo mě, že se zvedla odezva, z původní stabilní 1 ms na 1 až 2 (na speedtestu) a 2 až 4 (někdy i víc) přes cmd... to sice neni žádná tragedie, ale je to divný

dříve: Obrázek nyní: Obrázek

zhoršení vlastností
já v zásadě proti huaweii nic nemám, ale když něco funguje celou dobu prakticky dokonale a musí se to vyměnit za něco, co podává výkon horší, tak to prostě nepochopim :D obzvlášť v situaci, kdy dva roky zpátky pan ředitel tak vychvaloval calix a že řešení od huaweie nebo zte neni úplně to pravý vořechový, a že calix má tu nejlepší podporu a implementaci (parafráze), dokonce i tady na fórum sem dával tiskovou zprávu o calixu
v tý době byla nabídka rychlostí stejná, nicméně běžná praxe byla, že místo 500/250 to frčelo 500/500 (dokonce i lancerovi :P) a místo 1000/500 sme měli nádhernejch 1000/1000
jeden by čekal, že s plynoucím časem se budou vychytávat mouchy a nabízený služby vylepšovat, jenomže opak je pravdou :roll: a mě teda zajímá - co se stalo tak strašnýho, že musel calix pryč? :shock: souvisí to s konkurzem firmy evvo, která poskytovala technickou podporu? calix v česku žádný jiný zastoupení nemá?

jak to mají jinde
drtivá většina firem, který nabízejí gigabit (silesnet, česká síť, grape sc, otava net, vyladenyinternet, mcfiber nebo citymail aj.), využívají taky nějaký řešení na gponu, ale ty s rychlostí uploadu potíže nemají, přitom všichni se musej nějak popasovat s omezením gponu 2,5/1,25 Gb/s na jednom portu, ale faktem je, že většina zákazníků (a už vůbec ne většina ve stejnou chvíli) ten upload nevytíží na maximum... stahování bude asi vždycky nebo minimálně dost dlouho vytíženější, tak proč teda nepustit upload naplno? věřim, že by se to tam jako jinde nějak naskládalo... já taky neuploaduju nonstop, ale když už jednou za čas celosvětovou síť obšťastňuju paketama z mýho počítače, tak je škoda, že se to plazí dvakrát pomalejc než u ostatních
může za to teda huawei? nebo centrio někde nadměrně šetří? žádná firma neni charita, ale když jinejm to valí v klidu (i za výrazně nižší ceny), proč u nás se rychlosti snižujou? nemyslim ty v ceníku, ale skutečný

shrnutí
abych to teda shrnul - moje pocity po výměně sou negativní :| na jednu stranu je fajn mít všechno v jedný krabičce (která mj. neumožňuje tunelování ipv6 a ani v roce 2016 nemá wifi ac nebo usb 3.0 :roll:), na druhou stranu určitě ne za cenu o 460 Mb/s pomalejšího uploadu a o 70 Mb/s pomalejšího downloadu :? a už vůbec nechápu, proč centrio nenabízí aspoň příplatkovou službu "Dvojnásobný upload" k internetu 500/250 a 1000/500, to je snad ten největší fail... jak tvrdil pan ředitel na videu, dost zákazníků na ftth volí rovnou gigabit a z nich by si někdo jistě rád za plnohodnotnej upload připlatil - když by to bylo nějak rozumně nastavený, třeba do dvou stovek měsíčně, tak proč ne, to menší procento uživatelů by síť přece nepoložilo a centrio získá prachy navíc... na druhou stranu já už teď se závazkem přeplácim měsíčně 238 korun oproti současný nabídce (ročně 2900 navíc), a jediný, čeho sem se po dvou letech bezproblémovýho fungování dočkal, je naopak snížení uploadu na polovinu :roll: zavěďte doplňkovou službu pro zdvojnásobení uploadu a nemám s tim problém, tohle se mi ale nelíbí :?
---------------------------------
jinak já neřikám, že nejsem rád, že mám aspoň tenhle skorogigabit, mně vadí, že místo zlepšování služeb (třeba postupnýho zavedení ipv6 - jinde s tim taky problémy nemají) se služby zhoršujou
názory a připomínky vítány :) nejsem žádnej síťař a prd tomu rozumim, ale porovnávací schopnosti mi snad sloužej dobře
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

Lancer
CentroNet, a.s.
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

Re: Centrio "1 Gb/s" @ Huawei

Příspěvekod Lancer » 16.06.2016, 09:31

Dovolim si touto cestou reagovat na Vas prispevek.

nicim jste se "neprokecnul", o technologii na ktere Vam fungovala pouze sluzba internetu jsme moc dobre vedeli, a jeji zruseni jsme planovali jiz delsi dobu. Na tomto zarizeni jste byl jedinym klientem, coz bylo znacne neekonomicke. Na nasi siti je pouze nekolik poslednich klientu, kterym byla sluzba internetu zprovoznena stejnym zpusobem jako Vam. Od zacatku slo ale pouze o docasne reseni do chvile, nez vybereme tu nejlepsi moznou variantu pro technologii GPON. Tuto technologii rozsirujeme na vsech novych lokalitach, ale i tech stavajicich. Je treba si uvedomit, ze na danem jednom optickem vlakne s jednim koncovym zarizeni Vam jiz nebezi pouze sluzba internetu, nicmene i IPTV, VOIP a jine sluzby. Takze urcita omezeni jsou naprosto logicka. Je velice zajimave, ze stale resite rychlost internetu, na nasi siti v tuhle chvili nevim o zadnem jinem klientovi, kteremu by nestacil upload 500Mb/s. Je take treba si uvedomit, ze rychlost internetu na domacich pripojkach neni garantovana, pokud byste mel zajem o garantovanou rychlost, cena za sluzbu by byla i desetinasobna. To je standartni vec kdekoli na svete. Na technologii GPON Huawei mame v tuto chvili jiz dost velky pocet klientu a nikdy jsem neslysel ani necetl zadnou stiznost, ktera by navic nesla vyresit obratem. Technologii Calix na siti v tuto chvili stale jeste mame, nicmene cas ukazal, ze reseni od Huawei je jednodusse lepsi ve vsech smerech. Servisni pozadavky na lokalitach s touto technologii prakticky nejsou a to je prece to, co je dulezite, spolehlivost sluzeb. Zmena odezvy z 1ms na 1-2ms je naprosto normalni a neni na tom vubec nic divneho. Rozhodne nesohlasim s Vasim tvrzenim, ze se sluzby zhorsuji, je tomu prave naopak. Pouze Vam to tak muze pripadat, jelikoz jste mel IPTV a VOIP sluzby zapojeny metalickou kabelazi a internet optickou. V tuto chvili jiz mate vse v jednom, na jednom optickem vlakne. A to je samozrejme take zlepseni. Touto cestou bych Vas rad pozadal, abyste zbytecne neplasil nase klienty negativnimi a nepravdivymi informacemi, protoze zpusob zapojeni Vasich sluzeb byl az do minuleho tydne nestandartni.
Dekuji za pochopeni.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 16.06.2016, 10:22

Lancer píše:1) Je treba si uvedomit, ze na danem jednom optickem vlakne s jednim koncovym zarizeni Vam jiz nebezi pouze sluzba internetu, nicmene i IPTV, VOIP a jine sluzby. Takze urcita omezeni jsou naprosto logicka.
2) Je velice zajimave, ze stale resite rychlost internetu, na nasi siti v tuhle chvili nevim o zadnem jinem klientovi, kteremu by nestacil upload 500Mb/s.
3) Je take treba si uvedomit, ze rychlost internetu na domacich pripojkach neni garantovana, pokud byste mel zajem o garantovanou rychlost, cena za sluzbu by byla i desetinasobna. To je standartni vec kdekoli na svete.
4) Rozhodne nesohlasim s Vasim tvrzenim, ze se sluzby zhorsuji, je tomu prave naopak. Pouze Vam to tak muze pripadat, jelikoz jste mel IPTV a VOIP sluzby zapojeny metalickou kabelazi a internet optickou. V tuto chvili jiz mate vse v jednom, na jednom optickem vlakne. A to je samozrejme take zlepseni.
5) Touto cestou bych Vas rad pozadal, abyste zbytecne neplasil nase klienty negativnimi a nepravdivymi informacemi, protoze zpusob zapojeni Vasich sluzeb byl az do minuleho tydne nestandartni.
1) minimálně jedna televize je puštěná skoro nonstop a telefon je taky připojenej, přesto teď je rychlost vyšší, než když sem slohovku psal http://www.speedtest.net/result/5407886483.png, takže se to neovlivňuje, navíc by ani nemělo - do ont se může pustit až 1,25 Gb/s, to by přece mělo stačit na 1Gb/s internet (1x 1 Gb/s port), telefon i dvě televize (další samostatný porty) úplně v klidu :|
2) řešim ze dvou důvodů - A) na jinejch sítích s tim uploadem potíže nemají, tak pořád nechápu, proč tady to takovej problém je B) centrio vždycky mělo stejnou rychlost stahování i odesílání (dokonce to tak i dost dlouho fungovalo a nejen mně) - gpon snad má dynamický přidělování pásma, takže i kdyby se připojilo o dost víc lidí, nikdy nebudou všichni zároveň uploadovat naplno... nakonec to spíš vypadá, že to naopak nezvládá stahování :?
3) dva roky sem měl na ftth rychlosti stabilní (ale když sem tu byl sám, tak se to nedá objektivně srovnávat), nicméně dřív na fttb taky - rychlosti byly sice desetkrát nižší, ale to přívodní konektivita taky... a pak další věc je, že např. upc má rychlosti přesně odpovídající :) měl sem ho 12 let
4) já přece psal, že mít všechno v jednom je fajn, jedna krabička je lepší než čtyři, ale jednoznačně se oproti dřívějšku zhoršil upload (proto píšu hned v úvodu, že nově připojený klienti to můžou vnímat jinak) a zhoršila se stabilita stahování
5) já nikoho neplašim, řikám, že to srovnávám s dřívějším zapojením, který jednoznačně fungovalo líp... naopak matoucí je první test původního gigabitu, proto sem téma zamknul a založil tohle aktuální

bude teda existovat nějaká služba za příplatek pro zvýšení uploadu aspoň těm, kdo si připlatit chce? argumentovat tim, že o to nikdo nemá zájem, je k ničemu, protože
1) nikde v nabídce ta možnost neni, takže o ni ani nemůže bejt zájem (a lidi to ve výsledku neřešej, protože 2))
2) lidi přecházej z řádově pomalejšího připojení (upc má max. upload 35), takže pro ně je to extrémní zlepšení každopádně
nicméně pokud s tim zásadní problém neni a pokud by služba byla k dispozici, určitě by si ji zákazníci taky předpláceli, pevnou a veřejnou ip adresu přece taky nechce každej, ale i tak ji řada lidí má a v nabídce je
a jestli něco stačí nebo nestačí - když se uploaduje větší objem dat na rychlej server, tak to samozřejmě nestačí :) já neřikám, že takovej stav u mě trvá 24/7, ale když už jednou za čas ta situace nastane, tak bych rád tu možnost měl... a je jedno, že ji nevyužiju nonstop, tim líp pro centrio... a i kdybych měl bejt jedinej v úplně celý síti, co si připlatí (což je nereálný), tak proč to aspoň neumožnit?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 16.06.2016, 11:00

No celé se my to zdá utažené za vlasy. Osobně jsem na této technologii zapojen a nemám, ani moji sousedé, žádné negativní ohlasy na tuto technologii.
Jelikož už nějaký pátek pracuji v IT, tak nějaký náhled na FTTH GPON mám.
Technologie pracuje, jak jste psal, rychlostí 2,5G/1,2G s maximálním sdílením 64 klientů, respektive 128 na jedno vlákno. V tuto chvíly záleží, jak chcete vyhradit pásmo na UPLOAD. Toto zdílení funguje v principu velice zjednodušeně na časovém přidělování oken.
Jestliže na jednom vlákně připojím 64 klientů, vychází mi garance na uploadu 500M. Samozřejmě je do toho započítány garantované služby (IPTV, VOIP a management koncových zařízení. Kdyby to takto nebylo a nějaký škodič by dokázal zahltit jednu přípojku a to takovým způsobem, že by všechny koncové zařízení přestaly komunikovat s centrální jednotkou.
Pro lepší pochopení odkaz: http://access.feld.cvut.cz/view.php?cis ... 2009050002
A z jiného soudku, jak zní výklad zkratky FTTH ( Fiber To The Home ), je to technologie pro domácnosti.
Jestli by jste přeci měl rychlost 1G/1G, nevidím možnost, jak by jste zde provozoval prioritní služby.
Osobně si myslím, že tato technologie má perspektivu a budoucnost. ;)

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 16.06.2016, 11:21

tokrcomp píše:1) Technologie pracuje, jak jste psal, rychlostí 2,5G/1,2G s maximálním sdílením 64 klientů, respektive 128 na jedno vlákno. V tuto chvíly záleží, jak chcete vyhradit pásmo na UPLOAD.
2) A z jiného soudku, jak zní výklad zkratky FTTH ( Fiber To The Home ), je to technologie pro domácnosti.
3) Osobně si myslím, že tato technologie má perspektivu a budoucnost. ;)
1) jak sem psal, nejsem síťař, nicméně jinde s tim problém nemají a to je to, oč tu běží :| nevim, v čem přesně je u nás problém a na ostatních sítích neni, ale výsledkem je, že na našem gigabitu je upload poloviční a řada těch ostatních má upload plnej (a to rovnou pro všechny zákazníky s nejrychlejším tarifem)... na ten odkaz určitě kouknu, ale to pořád nevysvětluje, proč u nás s tim máme takový potíže
2) tohle je ale přece nesmysl - ta zkratka nesouvisí s použitím gponu v domácnostech nebo ve firmách, používá se pro všechny typy připojení, kde optický vlákno končí až přímo u klienta, což může bejt firma i domácnost :roll: to je stejný, jako bych řikal, že fttc (curb) je připojení internetu pro obrubníky
3) přímo tato konkrétní technologie asi ne, ale ftth obecně určitě jo... xgs-pon by měl problémy s uploadem vyřešit, jenomže to je hudba až vzdálený budoucnosti :?

i tak si ale pořád myslim, že prostor pro příplatkovou službu na upload tam je, přece ne každej si platí gigabit a ne každej většinu času odesílá se stoprocentním vytížením

a když už to tady takhle řešíme (za což děkuju), tak shrnu ty hlavní body, o který mi šlo a na který bych rád dostal konkrétní odpověď
1) proč u jinejch isp neni problém s gigovym uploadem pro všechny zákazníky s gigovym stahováním? teda jak to funguje u jinejch asi vedět nemůžete, takže spíš proč u nás to problém je?
2) je nebo bude možný si za dvojnásobnej upload aspoň připlatit (v nějaký rozumný cenový relaci)? pokud jo a bude to např. do 200 korun měsíčně, tak mi ho tam klidně rovnou nastavte :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 16.06.2016, 13:00

Jen takový dotaz, jestli znáte nějakou společnost v Praze ( popřípadě v lokalitách, které nabízí Centrio ) kde nabízejí rychlost 1G/500M nebo vyšší, tak mi hned dejte vědět :)

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 16.06.2016, 13:02

takže jestli to dobře chápu, ten důvod je, že nikdo v lokalitách centria nenabízí upload rychlejší :roll:
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 16.06.2016, 13:13

:D zajímavej názor, ale je to spíše v technické náročnosti. 1G/1G se dle mého názoru řeší pouze pro firmy a to ještě cca nad 50 zaměstnanců. Samozřejmě za podstatně jinej peníz. :o

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 16.06.2016, 13:19

no právě že jinde se to řeší i za podstatně menší peníz a dokonce doma, taky proto to tak řešim... větší peníz v praze bych ještě pochopil, ale to omezení v rychlosti je divný :| a už vůbec nejdivnější je, že aktuálně neexistuje ani příplatkvá služba... ochota (rozumně na domácí podmínky) platit je
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 12.07.2016, 00:09

dá se u toho huaweiího ont nějak nastavit vlastní dns server? ve wan nic neni a v lan to mám zašedlý :?
centronet mě vede pořád na neexistující stránku, přitom ostatní už o nový adrese dávno vědí :roll: zkoušel sem vodafone, nějakej německej server na screenování stránek a lokální středočeskej maxicom...

tak sem to dočasně vyřešil přes vpn v developerský opeře (isp Xirra GmbH), i tam už stránky fungujou z novýho serveru taky :|
nejspíš sem jenom úplně blbej a něco dělám špatně - ať už to hledání nastavení dns v ont, nebo sem na něco zapomněl (nastavoval sem si tam jenom wifi), každopádně na centriu mi to (aktuálně v 8:00) pořád nejede

ha, tak sem to vyřešil (snad jenom dočasně) ještě líp :D je to teda řešení na prd, ale lepší než nic :roll: nastavil sem dns samostatně ve stolním kompu, notebooku i telefonu :)
Přílohy
dns.png
vlevo z německa, vpravo z centria :/
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 16.07.2016, 21:43

tokrcomp píše:Jen takový dotaz, jestli znáte nějakou společnost v Praze ( popřípadě v lokalitách, které nabízí Centrio ) kde nabízejí rychlost 1G/500M nebo vyšší, tak mi hned dejte vědět :)
vyšší rychlost v praze nabízí třeba pe3ny - 800/800 http://pe3ny.net/cs/internet/cenik-internetu
rychlost stahování stejná, odesílání 2x vyšší
ale možná to reálně těch rychlostí dosahuje jako u centria podle nálady, těžko říct, nevim o nikom, kdo by moh poreferovat :|
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 22.07.2016, 14:37

No nevím, jestli tu někdo nepochopil rozdíl mezi garantovanou rychloasí a rychlostí sdílenou s maximální možnou hodnotou D/U :-D

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 22.07.2016, 14:48

když sem měl starej centrio net 100/100, tak tam s rychlostí problémy nebyly nikdy
když sem měl nestandardní gigabit, tam s rychlostí taky problémy nebyly
když sem měl kdysi dávno upc, tam občas problémy byly (za těch 9 let cca 5x, prostě párkrát), ale vždycky se to snažili vyřešit a po dobu nestability rychlostí dali aspoň slevu (chybu uznali a obvykle bylo do pár měsíců po problémech)
když mám teď standardní 1000/500, tak stahování kolísá, neřeší to nikdo a jenom se tleměj :)
já v počítači nic neměnil, vir snad taky nemám, komp je připojenej přímo do huaweie a ten pětimetrovej utp kabel se zdá taky bejt v pořádku, takže u mě problém snad nebude
tokrcomp píše:No nevím, jestli tu někdo nepochopil rozdíl mezi garantovanou rychloasí a rychlostí sdílenou s maximální možnou hodnotou D/U :-D
to spíš vypadá, že ta celková kapacita je tak moc sdílená, že už se to projevuje nestabilitou rychlosti
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 25.07.2016, 15:22

Hmm myslím, že jste nepochopili rozdíl mezi technologií ethernet a GPON. Chce si to nastudovat a potom argumentovat o "nestabilní" rychlosti.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 25.07.2016, 15:24

takže nestabilní rychlost je vlastnost GPONu? :shock: a GEPON by byl teda lepší?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

tokrcomp

Příspěvekod tokrcomp » 25.07.2016, 15:30

Chce to tu studii, jde o časové přidělování. Na jednom vlákně je maximálně 64 klientů a časově (ne kapacitně ) se dělí o D-2,5 /U-1/5.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 25.07.2016, 15:43

když se kouknu sem http://access.feld.cvut.cz/view.php?cis ... 2009050002, tak tady píšou
Pro vytvoření rozvětvené stromové struktury a připojení většího množství koncových uživatelů je potřeba vhodným způsobem zajistit rozbočení a rozdělení přenášených optických signálů. Vlastní rozbočení lze obecně realizovat různým způsobem a technologiemi, v pasivních optických sítích se používají pasivní optické rozbočovače (splitter). Tyto rozbočovače pouze provádějí v sestupném směru rovnoměrné rozdělení příchozího optického signálu (optického výkonu) z optického linkového zakončení – OLT do všech odchozích výstupů rozbočovače (obr. 3). V opačném směru, tedy ve směru od účastníků k poskytovateli, se skládají jednotlivé datové jednotky do vymezených časových intervalů společného optického vlákna směrem k OLT. Z tohoto důvodu je potřeba ve vzestupném směru zajistit správnou synchronizaci a nastavení vysílacích okamžiků všech koncových jednotek ONU/ONT, aby nedocházelo v rozbočovači ke kolizím. Je rovněž potřeba řídit vysílací úrovně jednotek tak, aby přijímač OLT obdržel signál od všech ONU/ONT bez výrazných výkyvů úrovně (viz. dále).
jestli je to ono, tak píšou, že stahování se přiděluje rovnoměrně všem, jenom na odesílání funguje to časový přidělování :| a upload se nehne, ten drží na těch 489 jak přibitej
já sem možná natvrdlej a ptám se jak *****, ale rád bych tomu přišel na kloub :D google je sice plnej informací, ale pochopit to a hlavně představit si to, to je někdy problém :?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 07.03.2017, 16:18

x-rated píše:
14.06.2016, 19:51
1) v případě stahování je to generátor náhodnejch čísel v rozmezí od 870 do 940 Mb/s :roll: na mym 5 let starym routeru asus s konvertorem stabilně 945
jinak abych se ještě vrátil k tomuhle - jak sem zjistil a nějakej ten pátek testoval, tak s tou rychlostí problém neni a nejspíš ani nebyl - problém byl v prohlížeči edge, kterej při několika testech po sobě rychlost postupně snižuje (prostě je to prohlížeč na h****) :roll: takže tohle byla moje chyba :( dřív sem testoval v exploreru, protože tam to měření vycházejo nejlíp (všichni všechno optimalizovali právě pro explorer), ale novej speedtest.net bez flashe funguje dobře i v chromu :) tak se omlouvám za zkreslený informace, no... nechtěl sem to tady psát hned, dokud si to neptvrdim, ale je to tak

tokrcomp píše:
16.06.2016, 13:00
Jen takový dotaz, jestli znáte nějakou společnost v Praze ( popřípadě v lokalitách, které nabízí Centrio ) kde nabízejí rychlost 1G/500M nebo vyšší, tak mi hned dejte vědět :)
tak dávám hned vědět http://www.cznet.cz/doc/Cznet.cz-Komple ... sluzeb.pdf
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

Zpět na „Novinky a všeobecná diskuze“