ONT Reg. Status: O3

Odpovědět
x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

ONT Reg. Status: O3

20.02.2017, 20:44

najednou zničehonic nejde ani net, ani tv, restart ont nepomáhá a v administraci to ukazuje ONT Registration Status: O3(Serial-Number state) :(
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: ONT Reg. Status: O3

21.02.2017, 16:13

vypadalo to, že umřel ONT, ale po jeho výměně žádná změna :o nakonec se ukázalo, že umřel port v OLT, prej to nejspíš způsobil moc silnej signál :(

zajímavý je, že dřív sem měl obyčejnej konvertor v ceně pár stovek a dva roky (až do výměny za huawei) fungovalo všechno i s dvojnásobnym uploadem v tom "testovacím zapojení" bez problémů, jenomže to byl OLT calix... huawei port to vzdal s poloviční rychlostí uploadu po 3/4 roce :roll: ale tak moh to bejt vadnej kus atd atp, no...

každopádně je fajn, že sem napsal na tech@centronet.cz včera v 9 večer, hned dneska kolem devátý ráno volali kvůli termínu a už ve 12 tady borci byli a vyřešili to :) sem nečekal, že to pude až tak rychle :shock: takže dík, za to má centrio určitě plus :) ale za ten půlgigabit na uploadu stále velký mínus :evil:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

no avatar
Lancer
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

03.03.2017, 10:41

Abych to upresnil. Jednalo se o vadny SFP modul v zarizeni OLT Huawei. A bylo to z duvodu, ktery Vam rekl technik. Take bych rad upresnil dalsi informaci. O zarizeni Calix se ve Vasem pripade nikdy nejednalo. OLT Calix jsme na siti meli se stejnymi sluzbami jako OLT Huawei. Ve Vasem pripade slo o zapojeni skrze Cisco, ktere bylo pouze docasnym testovacim resenim.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

03.03.2017, 11:39

já si tak trochu myslel, že to bylo cisco, ale na vlastní oči sem ho nikdy neviděl :(
když tady máme teď ten huawei, jak to vypadá s XGS-PONem, bude? :) huawei se koncem léta chlubil, že už na to má řešení a jak to může fungovat spolu s GPONem atd http://www.huawei.com/minisite/ubbf/201 ... fo1-9.html
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

no avatar
Lancer
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

03.03.2017, 14:35

Myslim si, ze toto tema je predcasne :-)...

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

03.03.2017, 14:44

tak teď je hlavní přívod do vchodu/ů složenej ze čtyř portů GPON, co dají 10/5 GB/s, že? to by obsloužil jedinej XGS-PON port a navíc by se tim vyřešil i upload :) u nově připojenejch domů by to snad snížilo náklady (míň portů) a u těch současnejch by to pomohlo aspoň s tim uploadem, když by se to přidalo ke stávajícím GPONům
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

Odpovědět