Problémy s PSN

Odpovědět
jakub.olejník
Centrio internet: nemám
Centrio televize: mám
Centrio telefon: nemám

Problémy s PSN

31.12.2016, 05:09

Dobrý den,

pravidelně cca každý měsíc mám problém připojit se k Sony Playstation Network (PSN). Při přihlašování Playstation vypíše chybu WS-37397-9. Stejně tak není možné se dostat na Playstation Store (https://store.playstation.com).

Již jsem se dočetl, že je to způsobeno tím, že Sony zabanovalo moji IP adresu. Celou situaci jsem již komunikoval jak s podporou Centria, tak s podporou Sony. Výsledek byl takový, že jeden odkazoval na druhého a problém stále přetrvává.

Navrhovaná řešení byla vlastně dvě. Prvním byla změna IP adresy, nicméně to znamená pouze oddálení problému, nikoliv vyřešení. Druhým bylo pořízení vlastní veřejné IP adresy, což nepovažuji za šťastné. Jako alespoň trochu technicky zdatný člověk vím, že veřejná IP není k využívání služby jako je PSN ani trochu technicky nutná, obzvlášť když dříve vše fungovalo bez problému, tím spíš, že lidem v mém okolí, kteří využívají služeb konkurenčních ISP, vše funguje i se sdílenou IP.

Chápu, že ISP je v této situaci v podstatě nevinně, nicméně jako platící zákazník Sony, nejsem schopen zjistit příčinu banu. Proto bych se rád zeptal, zda tato situace postihuje více uživatelů Centrio sítě a zda by případně bylo možné požádat o asistenci při komunikaci se Sony? Tak nějak doufám, že ISP bude při komunikaci pro Sony silnější protistrana. Celou emailovou komunikaci jak s podporou Centrio, tak s podporou Sony samozřejmě mohu poskytnout.

Děkuji.
Přílohy
IMG_0399.JPG

x-rated
Administrátor
Centrio internet: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy s PSN

31.12.2016, 06:36

já se teda dočetl něco jinýho :o https://www.playstation.com/cs-cz/get-h ... s-37397-9/, resp. nic o banu se tam nepíše
podle jinejch zdrojů to zase vypadá, že tenhle problém neni zdaleka ojedinělej, např. http://www.psmania.sk/threads/problem-w ... ps4.25843/
kdyby sony banovalo ip adresy, museli by od někoho dostat ocenění za nejamatérštější společnost roku :D tak blbý by snad nebyli
už před (10+) lety na jednom nejmenovanym velkym českym herním serveru sme dávali banány na konkrétní zařízení návštěvníka, protože kdo se chtěl připojit, musel k tomu používat naši aplikaci, která údaje o konkrétním počítači zjišťovala z windows - v případě sony a jejich vlastní sítě i zařízení to nemůže bejt problém
pro začátek bych vyhodil ten tp-link, jestli bez něj to náhodou nepude - podle fotky to vypadá na nějakej levnej křápík a ty mají často různý problémy - něco třeba neprojde přes nat nebo projde blbě a pak sou z toho různý nevysvětlitelný chyby
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
https://www.slamb.eu
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

jakub.olejník

31.12.2016, 11:49

Problém přetrvává i v případě přímého připojení Playstationu do Centrio sítě. S routerem naprosto nesouvisející problém + tuším, že kolega u kterého je toto foceno má router, který dříve poskytovalo přímo Centrio.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2016, 12:23

jo, ten router vypadá jako od centria, ale to je router pro nenáročný použití, kde uživatel jednou denně vleze na seznam a je spokojenej :D
jestli chceš zkoušet jinou ip adresu, tak máš dvě možnosti:
1) objednat si pevnou od centria za stovku měsíčně, zrušit se dá kdykoliv
2) bezplatně si v routeru nastavit ipv6 tunel od hurricane electric, návod je tady viewtopic.php?f=7&t=303 (provoz přes ipv6 má přednost před ipv4)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

31.12.2016, 12:34

1) pevnou IP nechci, uz z principu, ze technicky pro provoz teto sluzby neni potreba, taky si nekupujete tank na jezdeni po meste...
2) by byla pekna alternativa, bohuzel mi tunel nejde vytvorit
Přílohy
Screen Shot 2016-12-31 at 12.29.40.png

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2016, 12:37

1) tak de jenom o to to vyzkoušet, ať víme, jestli jiná ip adresa skutečně problém vyřeší... nebo se zkus dohodnout u centria, jestli by ti nenastavili pevnou třeba jenom na pár dnů na zkoušku zadarmo kvůli diagnostice problému (což asi nenastavili, ale jeden nikdy neví)
2) píše to, že máš zablokovaný icmp pakety, tak koukni do nastavení routeru a povol pingání na wan (když sem měl asus, bylo to někde na záložce nastavení bezpečnosti / firewallu)
tak ty icmp pakety by se měly nastavovat takhle https://community.republicwireless.com/thread/17929
po změně nastavení nezapomeň uložit
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

31.12.2016, 13:02

Ano, jiná IP problém řeší, pokud se připojím přes hotspot z iPhonu, tak PSN i PS Store běží.

Co se týče ICMP paketů, tak s tím já nic neudělám, připojil jsem se kabelem přímo k Centrio síti, abych s jistotou eliminoval případné problémy s mým routerem. Co se týče mé sítě tak využívám lepší hardware než odkazovaný TP-LINK. Zároveň pokud Hurricane Electric pinguje zadanou IP tak by se ping do mé sítě neměl vůbec dostat, je fakt, že ICMP si už 100% nevybavuji, ale to můžeme ponechat stranou.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2016, 13:13

jestli nejde založit tunel ani bez routeru, tak už je to blbý, no :|
každopádně je divný, že k těm problémům dochází jenom cca jednou měsíčně, tzn. většinu času to funguje bez problémů
změna ip adresy od centria by nic neřešila - pokud by to byl teoreticky nějakej ban, tak může během chvilky přistát na jakýkoliv jiný ip adrese kvůli velkýmu množství uživatelů, co tam je
ale fakt si nemyslim, že by to bylo tim :D spíš bych to tipoval na nějakej jinej problém
že by centrio cca jednou měsíčně na nějakou dobu něco změnilo, to se mi taky nezdá, spíš jestli se v tý síti psn něco nějak divně nevyhodnotí (na základě aktivity uživatelů/e) a nezmění to pak něco pro přístup z týhle ip adresy
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

31.12.2016, 13:21

Souhlasím, změna IP adresy na jinou sdílenou není řešení. Jak říkám, podle mě není na vině Centrio, ale Sony. Podle toho, že se problém celkem pravidelně objevuje, tak bych si tipl, že pokud je do PSN x přístupů v nějakém časovém intervalu, tak je to vyhodnoceno jako DoS útok. Takže maximálně co by se dalo dělat ze strany ISP je mít za jednou sdílenou IP méně uživatelů.

Co se týče příčiny, tak je to ban na IP a ano jsou to amatéři. Minimálně jejich podpora mi řekla, že to byl ban na IP, ale důvod neznám. Nicméně příčinu banu mi nesdělí už třeba proto, že mezi odesláním mého rozhořčeného emailu na Sony a jejich odpovědí je zhruba týden a během tohoto týdne ban vyprší. Zároveň jejich telefonická podpora je nevyužitelná, jelikož pracující člověk nemá šanci se tam dovolat.

Primárně jsem tedy zde chtěl požádat o asistenci při komunikaci se Sony, abychom z nich vytáhli, alespoň příčinu tohoto chování.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2016, 13:31

tak zkus napsat soukromou zprávu uživateli lancer s nějakym stručnym výcucem a požadavkem na kontaktování sony (včetně kontaktních údajů nebo odkazem na kontaktní stránku sony), třeba se to trochu urychlí
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

31.12.2016, 13:32

Ok napíšu, díky

jakub.olejník

31.12.2016, 14:07

Ještě jsem na PS fóru vyčetl jednu věc a sice ať ISP odblokuje tyto porty:

TCP ports 80,443,3478,3479,3480
UDP ports 3478,3479

Nicméně jak už jsme říkali, pochybuju, že Centrio cca každý měsíc mění nějaké nastavení, to je blbost.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2016, 14:58

jo, to by asi nešlo delší dobu
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

11.01.2017, 22:52

Hm Sony ted zmenilo kod na WS-37432-9...

jakub.olejník

12.01.2017, 19:37

Opět nefunkční, soukromá zpráva i po téměř dvou týdnech bez reakce, fakt skvělý...

jakub.olejník

19.01.2017, 15:45

Koukám, inženýři ze Sony už nevědí coby :D
Dobrý den,

Děkujeme za Váš email.

Věřte, že plně rozumíme jak je záležitost s IP blokací frustrující. Jako zákaznická podpora PlayStation bohužel máme limitované možnosti jak nahlášený problém s připojením k PSN vyřešit.

Nahlášená IP adresa je vždy zaslána na naše IT oddělení k prošetření, pokud je nalezena blokace je našimi IT techniky odstraněna. Email který obdržíme (výsledek šetření) je Vám následně přeposlán.

Bohužel podprobnou zprávu neobdržíme.

Doporučili bychom, poskytnout Vašemu ISP kontakt který naleznete na uvedeném odkaze. Po nahlášení IP adresy, je bude kontaktovat centrála společnosti s podprobnějšími informacemi.

https://www.reddit.com/r/networking/com ... cklisting/

S pozdravem,

PlayStation Podpora

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.01.2017, 15:51

tak proč tu blokaci tam dávaj, když ji stejně teď chtějí odstraňovat? :D to sou vážně paka, jako by nemohli zablokovat jeden konkrétní účet, to snad ani neni možný, že skutečně blokujou ip adresy :shock:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

19.01.2017, 15:54

Tak je otázka, pokud má někdo v Centrio síti hacknutej komp, nebo dělá neplechu sám, tak Sony asi nemá moc jinou možnost, pak si má Centrio udělat pořádek ve svojí síti.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.01.2017, 15:58

centrio nemůže hlídat, co kdo vyvádí v síti playstation network, ale sony snad může zablokovat konkrétní účet (že se na něj nedá přihlásit / že to napíše něco o blokaci), na kterym sou navázaný všechny hry
nebo to funguje nějak jinak? :o nevim, já to nepoužívám :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

19.01.2017, 16:05

Jenže Sony nemá co konkrétně zablokovat, pokud si někdo kdo ani PS nemá usmyslí "ha zkusim ukrást nějaký účty" tak jiný prostředky jak mu zabránit v přístupu pokud vim moc nejsou. Od toho tu má bejt ta komunikace mezi ISP a Sony ve stylu "někdo u vás v síti dělá bordel, tady máte info (logy apod.) k identifikaci a dělejte si co chcete". Alespoň takhle to funguje u konkurence, když před x lety měl táta zavirovanej komp tak nás UPC bez milosti odstřihlo s tím, že z naší sítě leze spousta SPAMu a ať jim dáme vědět až to vyřešíme. Možná nás neodstřihli úplně, možná to pzomalili na takovou rychlost, že to bylo jak kdyby nás odstřihli.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.01.2017, 16:09

když někdo nemá PS, jak by moh využívat PSN? :shock:
no rozhodně by to chtělo už ipv6 adresy... nebo aspoň těm, kdo potřebujou veřejnou ip adresu, dát jim ji zadarmo (protože mít vlastní ip adresu je samozřejmost, ale ne každej ji skutečně potřebuje)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

jakub.olejník

19.01.2017, 16:13

EDIT: koukám, že rozdělenou citaci fórum nezvládá rozdělenou citaci

Proč by někdo napadal PSN když nemá PS? Třeba trh s heslama/účtama, je stejná otázka jako proč by někdo DDoSoval síť Centria...

Ad veřejná ip: Já ji nepotřebuju, není jediný technický důvod proč bych ji potřeboval, kdybych ji potřeboval tak už ji dávno mám. Veřejná IP je vlastně zamaskování problému...

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.01.2017, 16:26

každopádně měli by blokovat jenom toho, o kom vědí, že dělá bordel - to rozhodně neni ip adresa :D
můžou zablokovat ps, pokud ho dotyčnej má, můžou zablokovat jeho uživatelskej účet, ale pokud nemaj nic z toho a je to někdo nepřihlášenej, tak nemůžou nic, pokud nechtějí odradit spoustu dalších lidí :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz

Odpovědět