pomalý upload torrentů

Odpovědět
no avatar
Luke_F
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

pomalý upload torrentů

19.12.2015, 02:49

Zdravím,

zkusil jsem kde co, od návodu na stránkách uTorrent (statická IP, DNS adresy manuálně, přesměrování portu v routeru) až po úplné vyřazení routeru ze sítě a změny Comodo Firewallu za Win Firewall a stále jsem pasiv. Stahovat můžu s klidem ale odešlu jen pár MB. S mým předchozím providerem jsem podobné problémy nepociťoval. Je možné, že není chyba u mě ale způsobuje to přímo Centrio?

Díky moc za cokoliv

x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: pomalý upload torrentů

19.12.2015, 04:07

nemá ten torrent, co se snažíš uploadovat, moc seedů? :) pokud se to stáhlo rychle, tak je jednoduše přeseedováno a od tebe už nikdo nemá potřebu nic stahovat... zkusil sem stáhnout nějakej náhodnej veřejnej torrent, co měl na webu uvedeno cca 24 seedů i leechů, a jede to celkem přijatelně - stahování kolem 50+ Mb/s a odesílání kolem 20+ Mb/s

Obrázek

zkusil sem i jeden přeseedovanej torrent, co se mi stáhnul rychlostí přes 250 Mb/s, a ten skutečně uploadovat nešel vůbec :D
Obrázek

ipv4 adresu mám veřejnou, k tomu ipv6 tunel, nastavení sem nikde neměnil žádný
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
Luke_F

19.12.2015, 12:09

Díky za odpověď

Pravda je, že jsem vybral první torrent dle počtu seedů, takže stažený to bylo opravdu rychle. Ale v tom podle mě problém nebude. Pokud můžeš zkus zadat číslo portu (utorrent->nastavení->připojení->port pro naslouchání) sem http://www.utorrent.cz/help/nat.php
Mě to vždycky vyhodí hlášku, že port je nedostupný a proto jsem pasiv

Díky moc

Edit: Psal jsi, že máš veřejnou IP. Ja mám soukromou, může v tom být problém? Koukal jsem, že Centrio nabízí za 99,-/měs. veřejnou. Nevím jakou jsem měl u UPC ale tam jsem měl upload 4 Mbit, tak mě to zas tak moc netrápilo. Tady mám 40, tak jsem myslel, že bych taky něco poslal zpět ale jestli se mi kvůli pár torrentům vyplatí příplácet kilo...
P.S.: Pokud jsem výše napsal nějakou blbost, promiň, síťová problematika jde trochu mimo mě
P.S.2: Nenašel jsem tlačítko edit (jsem na mobilu), tak jsem byl nucen založit další příspěvek, sorry a ještě jednou děkuju

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.12.2015, 13:15

tak sem stáhnul utorrent a u mě to vypadá takhle

Obrázek

u centria má velká část zákazníků standardně ip adresu neveřejnou, páč některý firmy jako třeba upc vyžraly poslední zbytky adres :roll:
neveřejnou adresu sem měl kdysi asi měsíc taky, ale hned jak sem ji dostal, tak sem si začal platit veřejnou - prostě abych měl svoji a ne s tisícema dalších lidí, i když torrent používám jednou za uherskej rok a to ještě max. na pár minut :D

nejdřív ale zkus uploadovat torrent, co nemá tolik seedů :) co popisuješ, vypadá na přeseedovanej torrent
kdyby byl nějakej problém se sítí, tak by ti to nejspíš ani nestahovalo
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
Luke_F

26.12.2015, 17:25

Tak Vánoce mám za sebou, tak konečně mám čas odepsat :)

Zkusil jsem tvoje rady a žádnou změnu jsem nepocítil, takže zakopanej pes bude v tý neveřejný IP. Ještě jednou díky za tvoje rady a alespoň dodatečně příjemné Vánoce a Štastný Nový rok (jsi jeden z mála, ne-li jedinej, kdo tady ve fóru odpovídá, tak si to zasloužíš ;) )

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

26.12.2015, 17:29

dík, taky hezký vánoce a šťastnej novej rok :) snad to s tou veřejnou ip adresou zabere
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

Odpovědět