dve ip k jednomu pripojeni

Odpovědět

chcete ipv6?

ano
2
67%
ne
1
33%
nevim
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 3
no avatar
quandasim
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

dve ip k jednomu pripojeni

10.07.2017, 17:30

Dobry den. Mam od centria internet s verejnou adresou ipv4 za doplatek. vzhledem k tomu ze se u nas k internetu pripojuje vice zarizeni tak obcas jedna verejna adresa nestaci. tyto zarizeni nejsou pro vetsinu sluzeb z internetu viditelna. (napriklad mumble server, openttd, red alert3, ssh, http a milion dalsich) nastavovat neustale port forvarding je pekna pruda. Kolikrat vyroce programu ani neuvadi seznam pouzivanych portu, protoze s natem vubec nepocita. a navic pokud potrebuje vice pocitacu vyuzivat stejny port, tak to ani neni mozne (opravte mne jestli se mylim).

vim ze ipv6 centrio neplanuje, protoze to pry zakaznici nechteji

je tedy moznost dokoupit k pripojeni vice adres? predstavoval bych si to tak, ze bych misto routeru zapojil switch a dve zarizeni, ktere by meli registrovanou mac by pak dostali verejnou ip.

zkousel jsem prvni hledat na strankach centria, ale o ip adresach tam nic nepisou:
https://www.centrio.cz/staci-100

akorat jsem zjistil ze moje pripojeni 40/40 je o 200 kc drazsi nez vyse nabizenych 100/100
proto abych ziskal tuto novou cenu tak musim od centria odejit a pozdeji se vratit jako novy zakaznik?

diky za odpovedi.

x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: dve ip k jednomu pripojeni

10.07.2017, 17:38

quandasim píše:
vim ze ipv6 centrio neplanuje, protoze to pry zakaznici nechteji
to nevim, kdes slyšel - centrio by ipv6 chtělo, ale problém je se starou sítí, kvůli který nejde zprovoznit ipv6 ani na síti čistě optický
což je mi na jednu stranu trochu záhada, když třeba upc nebo cetin má síť mnohonásobně větší včetně určitě dost starejch segmentů a ipv6 tam funguje (v kombinaci s neveřejnou ipv4 adresou)

quandasim píše:
je tedy moznost dokoupit k pripojeni vice adres? predstavoval bych si to tak, ze bych misto routeru zapojil switch a dve zarizeni, ktere by meli registrovanou mac by pak dostali verejnou ip.
u domácího připojení ne

quandasim píše:
akorat jsem zjistil ze moje pripojeni 40/40 je o 200 kc drazsi nez vyse nabizenych 100/100
proto abych ziskal tuto novou cenu tak musim od centria odejit a pozdeji se vratit jako novy zakaznik?
ten hodně levnej tarif na webu neni 100/100, ale 50/50, a klidně na něj můžeš přejít, stejně tak na 100/100 za 399
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
quandasim

10.07.2017, 18:27

Ahoj.
Diky za odpovedi.
To o ipv 6 mi psali mailem, doslova napsali: ipv6 bohuzel v dohledne dobe neplanujeme..

asi to vyresim tak ze koupim druhou pripojku.
jde to vubec? zavist dve pripojky do jednoho bytu?

x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

10.07.2017, 18:32

neplánujou, protože (zatim) nepřišli na to, jak to zprovoznit, snad se to ale nějak vyřešit povede :roll: i když před pár lety koupili nějakej hustodémonsky krutopřísně výkonnej NATovač, přes kterej jede půlka sítě, tak asi úplně nespěchaj :roll:
dvě připojení internetu do jednoho bytu asi taky nejdou :D
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
tokrcomp

13.07.2017, 12:51

Osobně bych se domluvil s Centriem o možnosti 2x pevnou veřejnou IP adresu na jednu přípoju. S tím asi žádný problém nebude.

Odpovědět