PODA - optika až do bytu

Odpovědět
Spirit
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

PODA - optika až do bytu

08.12.2016, 22:33

Zdravím,

dneska u nás byli na lovu z http://www.poda.cz/ s tím, že nám do baráku přivedli optiku.
Koukal jsem na nabídku a je to velice zajímavé, trochu mi to připomíná situaci, před 8 lety, když takhle podobně zazvonili z Centria.

Máte s nimi někdo zkušenost? A co na to Centrio, dožene to? :D

x-rated
Administrátor
Centrio internet: mám
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: PODA - optika až do bytu

08.12.2016, 22:39

já tam teda nic moc zajímavýho nevidim :o naopak škrtěj upload ještě víc než centrio :? nejvyšší balíček vychází na 900 měsíčně a internet jenom 300/100, takže žádná sláva
ale ty seš na starý síti, takže pro tebe by to zlepšení bylo :) já sem zvědavej, kdy centrio začne předělávat etth na ftth, dyť i všudypřítomnej cetin bude mít na jaře 250/25, což je s uploadem sice ještě větší katastrofa, ale kdo má u centria třeba 50/50, tak proč ne, že...
nezbejvá než doufat, že se jenom připravujeme na xgs-pon a pak to konečně propukne ve velkym... ono by to celkem dávalo smysl, ze současný kapacity čtyř portů s celkovou kapacitou 10/5 Gb/s se s xgs-ponem dostanou na jedinym portu na 10/10 Gb/s, takže míň portů obslouží víc zákazníků a to už určitě znatelná úspora bude
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
https://www.slamb.eu
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

Spirit

10.12.2016, 11:07

Já teda rozdíl vidím, jsem na metalice, 800,- / měs za 93 TV programů, 60/60 Mbit/s (spíš 40/30) + 50,- HBO GO
Když vezmu podobnou cenu u poda - 80 TV programů + 30 volitelných programů 100/100 Mbps za 890 Kč.
A hlavně ... agregace.

Hmm ale teď jsem koukal, že tu máme dostupnou i optiku... že mi to ty mrchy taky nenabídly :D

x-rated
Administrátor
Centrio internet: mám
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

10.12.2016, 11:19

sem zjistil, že s tim měřením rychlosti je to trochu složitější :?
dřív sem testoval v prohlížeči explorer, protože to ukazovalo asi nejlepší výsledky (ono dřív se všechno optimalizovalo pro tenhle křáp) a jak sem přešel na měření v edge, tak sem si všimnul, že opakovaný měření snižuje rychlost pokaždý o cca nějakejch 15 Mb/s na stahování (aspoň teda na gigabitu)
nevim, jak je to v ostatních prohlížečích, protože v nich testuju výjimečně (třeba chrome ukazuje menší upload), ale v případě edge je po každym testu zapotřebí restartovat prohlížeč, jinak je měření dost zkreslený
a další věc je, že centrio dlabe na nějakej nejlepší dosud vyrobenej měřák rychlosti speedtest.net, centrio se řídí rychlostí uváděnou ve správci úloh na kartě výkon :) proto třeba s 500 Mb/s uploadem to na speedtestu nikdy neukáže víc jak 490, podobně to asi bude i u ostatních rychlostí
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
https://www.slamb.eu
nejsem zaměstnanec společnosti CentroNet

Spirit

12.12.2016, 11:25

Aha, tak jsem se špatně kouknou, volal jsem, optiku tu nemají a ani neplánují.
Tzn sbohem centrio, je čas udělat prostor progresivnějším.

no avatar
Lancer

14.12.2016, 09:55

Ve Vasi lokalite se zacalo FTTH stavet jiz v minulem roce. V roce 2017 je v tuto chvili v planu danou sit zrekonstruovat na FTTH. Nova technologie je jiz v dane oblasti aktivni a nektere objekty jsou jiz dokonce zrekonstruovane.

Spirit

15.12.2016, 09:46

Lancer píše:Ve Vasi lokalite se zacalo FTTH stavet jiz v minulem roce. V roce 2017 je v tuto chvili v planu danou sit zrekonstruovat na FTTH. Nova technologie je jiz v dane oblasti aktivni a nektere objekty jsou jiz dokonce zrekonstruovane.
No tak to je dobrá zpráva, tak snad to bude co nejdříve. Slečna na telefonu mě tedy docela odbyla :D

Odpovědět