logo

Speedtest.net beta

O všem možném i nemožném
x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Speedtest.net beta

Příspěvekod x-rated » 24.04.2015, 04:56

společnost ookla, provozovatel webu speedtest.net, představuje testovací verzi svýho novýho měřáku :) k nalezení je na adrese beta.speedtest.net a zatím jediný, co o něm vim, je to, že existuje :D
protože:
- na adresu beta.speedtest.net sem se dostal jenom z testovacích Windows 10, který mám v dualbootu
- v těch Windows 10 mi funguje jenom v prohlížeči edge, což je novej explorer (z chromu a firefoxu mě to přesměruje na starej speedtest.net)
- vzhledem k tomu, že je edge pořád ještě dost zabugovanej a řada věcí v něm nefunguje, vývojářský nástroje, přes který bych snadno zjistil, jestli ten měřák pořád jede na flashi nebo už snad konečně ne, během chvíle sletěj :|
- není výjimkou, že mi test chcípne mezi downloadem a uploadem, ale těžko říct, jestli je to chyba Windows 10, edge nebo samotnýho testu :roll:

každopádně přidávám odkaz na screeny 8-) na nich je mj. zajímavý, že to detekuje typ ip adresy, přitom samotnej web ipv6 vůbec nepodporuje :shock:
http://screenshot.cz/5GSCZ/speedtest1.png
http://screenshot.cz/D2G7B/speedtest2.png
a když tak dejte vědět, jestli vám ta stránka funguje a popř. jak :P

[offtopic]
tenhle příspěvek sem ve windows 10 musel tvořit ještě s dopomocí chromu, páč z edge nejdou kopírovat url adresy :D sem zvědavej, jak chtěj celej systém stihnout do léta :roll:
[/offtopic]

a ještě mi dochází, že jestli speedtest.net zavede podporu ipv6, moje pečlivý každodenní testování se nebude započítávat do statistik k centronetu, ale pod hurricane electric :shock:
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedtest.net beta

Příspěvekod x-rated » 30.04.2015, 05:50

netušim, jak se mi to povedlo, ale dostal sem se na beta.speedtest.net právě teď z windows 8.1 v chromu :) ve windows 10 to už nešlo a stejně tak mi to nejde ani tady z jinýho prohlížeče, vůbec to nechápu :D jo a bez přihlášení mi to nejde ani v chromu na w8.1

tak pár novejch screenů - vyfotil sem všechno, co šlo, a tentokrát už bez reklamy :)
výchozí pohled
výběr serverů
průběh testu
výsledek testu - u těch posuvníků se nedá nastavit 500 :?
uživatelský nastavení
historie výsledků tady zatim nefunguje
odzoomování mapy světa
takhle se to chová s vypnutym flashem :o dál se nedostanu, divný :? jako by to mělo snahu, ale možná to ještě neni hotový, těžko říct, každopádně v kódu je ten flash nějak pochybně a hluboko zahrabanej (nenašel sem ho), modrý kolečko je canvas
jinak tlačítko support vede normálně sem a ve feedbacku chybí jakákoliv cesta
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Speedtest.net beta

Příspěvekod x-rated » 01.05.2015, 04:29

tak podle vyjádření technický podpory se aktuálně testuje jenom v prohlížeči chrome :) a zjevně to funguje jenom po přihlášení
:arrow: http://beta.speedtest.net/
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

Zpět na „Mimo mísu“