Větší aktualizace fóra

Odpovědět
x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Větší aktualizace fóra

15.11.2014, 17:38

jak ste si jistě všimli, fórum získalo novej vzhled :D

důvodem je aktualizace na úplně novou verzi 3.1.x, která vyšla 28.10. :) kořeny tý původní 3.0.x sahají až do roku 2007 :shock:
aktualizace databáze proběhla bez problémů a všechno funguje ještě o něco líp a rychlejc než dřív, aspoň mně to tak přijde :) za to nejspíš může optimalizace databáze a podpora novejší verze php 8-) zároveň se povedlo odstranit nějaký starý úpravy v php souborech ještě z úplně první verze tohohle fóra ze začátku roku 2012, který už se nepoužívaly :)

co se týká vzhledu, tenhle je jenom dočasnej, v přípravě je úplně novej skin přímo pro tuhle verzi fóra, kterej zase o něco líp bude ladit s novym centrio webem 8-) bohužel nejde všechno najednou a musí se to tvořit až teď, tak uvidíme, jak to pude, teoreticky ten původní by se možná dal nějak dočasně zprovoznit, ale větší úsilí vložim do přípravy a úpravy vzhledu novýho :) když všechno dobře dopadne, tak cca za dva tejdny bude první použitelná verze, když ne, tak přinejhorším snad do vánoc...

asi sem budu průběžně připisovat, čeho si všimnu, že se změnilo a má to na něco vliv :D
1) kdo měl vyplněnej g+ / skype / hangouty / xmpp a chce to mít vyplněný i nadále, v profilu sou na to nový políčka... úplně stejný, jenom fyzicky jiný a aktuálně prázdný :D je to kvůli změně přístupu k upravitelnosti těhlech polí, dřív tam byly úplně jiný a já je dodatečně předělal, teď je to už přímo z výroby a v administraci trochu jinak :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Větší aktualizace fóra

29.12.2014, 14:28

práce na novym vzhledu fóra se dostává do plnýho proudu, už je koupenej zbrusu novej vzhled přímo pro aktuální verzi a teď je na mně, abych to poladil se vším všudy a aby to ladilo k novýmu centriáckýmu webu :D sice se to teda malinko protáhlo, ale všechno bude 8-)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

31.12.2014, 17:54

pomalu se to rýsuje, to nejhorší už mám za sebou, ale pořád ještě zbejvá hodně věcí dodělat :D každopádně je na co se těšit, mělo by to stát za to :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

01.01.2015, 19:09

kdybych jenom tušil, co za špeky a bugy mě čeká dneska, tak bych tohle
x-rated píše:to nejhorší už mám za sebou
v životě nenapsal :shock:
po dnešku si beru na měsíc dovolenou :D
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

02.01.2015, 02:00

ok, nemá cenu to oddalovat, je to venku :)
doufám, že se vám novej vzhled líbí, tentokrát to byl celkem masakr (hlavně horní menu a pak nějaký ladění :shock: ), ale zase už sem věděl, co všechno dodělat, takže sem se nemusel s moc věcma vymejšlet a z větší části sem prostě jenom hrnul novej kód 8-)
jen tak pro zajímavost, novej vzhled staví na šabloně Subway od Komidesign :arrow: http://komidesign.com/phpBB3/
a použil sem i nový slideshow od iDangero.us, který umožňuje posouvání prstem nebo tažením myškou :arrow: http://www.idangero.us/sliders/swiper/
všechno řádně překopaný a potuněný, aby to co nejvíc ladilo s novym Centrio webem :) doufám, že web zůstane minimálně pár let, jak je :D
spousta věcí je samozřejmě jinak (i oproti původnímu vzhledu), přece jenom to neni klasickej web, ale fórum, něco sem upravil podle sebe, protože mi to tak prostě přijde lepší nebo pro účely fóra vhodnější 8-)
tak dejte vědět, jak se vám nový fórum líbí, nebo kdyby byl někde nějakej bug a tak :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

centrio
CentroNet, a.s.
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

02.01.2015, 15:25

.... je to velmi hezké a přehledné děkujeme! ;)

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

02.01.2015, 20:53

byl bugnutej nadpis v rozšířenym editoru příspěvku, zasahoval do menu :arrow: opraveno... kdyby někdo našel ještě něco divnýho, pište :)
a nikdo mi neřekne, že sem do footeru zapomněl namrskat odkazy :D
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
The_P
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

03.01.2015, 10:54

Osobne bych se zbavil toho <meta http-equiv="refresh" content="300"> v hlavicce, 5 minut mi na prispevek nestacilo a mozna nebudu sam. Precijen nez si to jeden po sobe precte, nez se overi vsechny pripadne odkazy a informace...

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

03.01.2015, 16:07

jo, to se mi taky občas stane :? dal sem 10 minut 8-)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

29.01.2015, 16:43

sjednotil sem ikonky, teď už tu máme jenom s tenkou linkou a bez výplně :)
změny se dotkly hlavního menu, submenu s upozorněním, ankety a kdo je online 8-)
snad je to lepší :P
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

07.01.2017, 22:39

dneska vyšla aktualizace fóra na verzi 3.2.0, tak sem aktualizoval :) seznam novinek od vývojářů je k nalezení tady... spolu s aktualizací došlo k následujícím úpravám:

1) v nastavení hostingu sem přepnul na novější php 7.0 (7.1 bude u wedosu snad někdy na jaře), což by mělo zase o něco zrychlit odezvu fóra

2) ochranu proti spamovacím robotům sem změnil z kontrolní otázky na Google reCaptcha, takže kdo se chce zaregistrovat, jenom zaškrtne políčko a je vymalováno 8-) musel sem kvůli tomu upravit šablonu, jinak tam byla nějaká stará divná recaptcha z dob phpbb 3.0.x a 3.1.x

3) v souvislosti s lepší ochranou proti spamu sem v souboru .htaccess zrušil rozsáhlej seznam blokování ipv4 adres zemí, ze kterejch k rozsesílání spamu docházelo nejčastějc, a zároveň sem v nastavení fóra zrušil těmhle robotům ban emailovejch adres, tzn. teď to všechno záleží na recaptcha od googlu (seznam původně blokovanejch zemí a domén pro emaily je tady)

4) kvůli vylepšenejm citacím sem upravil šablony citací, aby tam fungovaly odkazy na citovaný příspěvky a jejich časy

5) aktualizoval sem smajloše - už to nejsou starý hnusný zubatý gify, ale hladký vektorový emoji, který fórum nově podporuje při psaní z mobilních telefonů :) bohužel na ty vestavěný se autoři vykašlali, tak sem udělal vlastní balíček smajlů se stejnejma ikonkama jako na mobilu

6) před pár dny sem prodloužil dýlku session z 10 minut na 24 hodin, aby nedocházelo k tak rychlýmu automatickýmu odhlašování uživatelů přihlášenejch přes sociální sítě - dík za tip patří jakubu olejníkovi

7) došlo ke smazání uživatelů, co se nepřihlásili od 1.1.2016 a měli 0 veřejnejch příspěvků (celkem 160 kousků) - jejich uživatelský jména se uvolnily pro nový registrace, původní uživatelé se sami můžou zaregistrovat znova

kdybyste někdo narazil na nějakou chybu nebo problém v zobrazení / funkčnosti, dejte vědět
a jinak 10.1.2017 to bude už 5 let, co je centrio fórum v provozu :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

Odpovědět