logo

2. narozeniny

Připomínky, návrhy, nápady
x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

2. narozeniny

Příspěvekod x-rated » 10.01.2014, 00:40

na vědomost se dává, že je 10.1.2014, což neznamená nic jinýho, než že má forum centriozone.cz narozeniny, v pořadí už druhý :D
a co se za tu dobu změnilo? za uplynulej rok jenom statistiky a to následovně:

statistiky (ve formátu 2013 -> 2014)
témat: 65 (0.18 denně) -> 105 (0.14 denně)
uživatelů: 52 (0.14 denně) -> 95 (0.13 denně)
velikost databáze: 6.23 MiB -> 8.89 MiB

3 uživatelé s největším množstvím příspěvků zůstávají stejný :)
1. fischlk
2. blackwire
3. informer

aktualizace
vyšla aktualizace fóra - z verze 3.0.11 na 3.0.12
wedos aktualizoval MySQL z verze 5.5.28 na 5.5.33 a PHP z verze 5.3.9 na 5.4.13

a co se mění ode dneška?
kromě toho, že je zaplacenej hosting i s doménou na další rok, zainvestoval sem tentokrát i do novýho vzhledu, kterej se přizpůsobí taky smartphonům i tabletům a hlavně líp koresponduje se značkou centrio :) takže převládají různý odstíny šedý až po hodně tmavou jako na webu a z loga nesmí chybět ani správná červená... když sem novej skin kupoval, moc sem si neuvědomil, jakej bič si na sebe pletu :D v originále ta červená měla úplně jinou barvu, což mi nevadilo, barvy sou uložený v jednom dílčím css, takže stačilo hromadně najít a nahradit... horší bylo, že sem zapomněl na ikonky indikující stav "nepřečtené", který měly samozřejmě tu odlišnou červenou taky :roll:

po zvažování možnejch řešení sem nakonec dospěl k jedinýmu závěru a to k takovýmu, ke kterýmu sem dospět nechtěl - všech 36 ikonek ručně překreslit se správnou barvou :o chtěl sem to jednoduše změnit v gimpu, ale to nešlo kvůli průhlednýmu pozadí, chtěl sem nastavit natvrdo šedý pozadí, ale to by po najetí nesedělo a hover efekt se mi do pryč dávat nechtělo... takže šup do inkscapu a překreslovat, ladit a exportovat :D samozřejmě každá ikonka má svůj systematickej název (např. topic_unread_locked.png) a chvílema sem měl pocit, že mi z toho hrábne :shock: nakonec to všechno dobře dopadlo a i přes svý minimální grafický dovednosti se výsledek dostavil podle očekávání...

kromě ikonek sem řešil řadu dílčích vylepšení, různě sem ladil kód vzhledu, doplnil sem nový kontaktní údaje, který si může uživatel v profilu nastavit, vytvořil sem tři snímky do horního slideshow, který bylo součástí novýho designu, a do postranních boxíků sem nacpal obsah z původního designu... těch konkrétních vylepšení bylo víc, ale ve velký míře de o tuning kódu a vzhledu :)

z uživatelskýho pohledu přibyla ještě jedna zajímavá drobnost a to anketa... vypadá docela solidně, tak sem zaplatil licenci na jeden rok :) čas od času se změní, kdyby někoho napadlo, co zjišťovat, dejte vědět 8-)

plány do budoucna?
víceméně žádný, bude se možná ještě nepatrně ladit novej design, ale jinak forum podle mě funguje docela dobře, jenom tu návštěvnost by to chtělo trochu zvýšit :) doufám, že se vám tady líbí, kdyby vám tu něco chybělo nebo pokud máte nějaký nápady na zlepšení, pište je sem nebo na admin@centriozone.cz :) ještě připomínám, že spolu s fórem funguje taky stránka na google+, tak si ji přidejte do kruhů, pluskujte a pište i tam :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

Zpět na „Fórum“