HD balíček

Odpovědět
no avatar
peter30
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

HD balíček

18.02.2015, 21:22

Nevíte proč propagované hd programy nejsou hd? Prima HD, Prima COOL HD, Nova Cinema HD, Barrandov HD nejsou totiž vysílány v nativním rozlišení, ale do hd jsou jen přepočítávané (centriem?)? U uvedených programů totiž chybí v logu HD příznak, který tam má být a u jiných providerů (SkyLink, UPC), které je vysílají v nativu ho mají?

x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: HD balíček

18.02.2015, 21:53

no vážně to tam neni :o to sou věci :| co sem tak rychle projel, jenom čt sport má u sebe hd, ale díval sem se jenom na několik z nich
teď jak koukám na čt24 sd/hd, tak tam nevidim vůbec žádnej rozdíl :shock: a to tam dávaj nějakej přenos ze studia, tam by to mělo bejt znát :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
peter30

18.02.2015, 22:24

Zbytek balíčku ČT1, ČT2, ČT4-Sport, Doma, JOJ, JOJ+, Markíza, Nova, Nova Sport, STV1 a STV2 už v hd je včetně příznaku u loga. ČT24 není v hd vůbec odbavováno na Kavkách a u TA3 nevím.

no avatar
peter30

18.02.2015, 22:38

Jinak mám nový STB HyBroad a oproti Sweden telecom tu rozdíl moc nevidím. Snad proto, že jsem na kabelovku moc nekoukal. Má to podobné menu, přepínání o trochu rychlejší. Hlavní pro mne je, že konečně to snad nahrává na externí hdd bez chyb v hd nahrávkách. Bohužel však stále jen jeden program, ale na na další jde aspoň koukat a lze nahrávání použít jako timeshift. Ještě jsem si všiml, že ext. 2,5¨hdd po připojení stále jede a neuspává se. Což u SWT se uspával společně se stb. Zajímavé ještě je, že jednou má Centrio u ČT1 je jen jedna zvuková stopa (samo, že českou) a na ČT1HD je i druhá s případným originálním zvukem. U ČT2 a ČT2HD je to opačně.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

18.02.2015, 22:48

v těch HD programech je evidentně nějakej binec, to by mě zajímalo, jak dlouho :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

18.02.2015, 23:02

no minimálně už před10 měsíci co kabelovku mám jsem si všiml, že ne vše co má být hd je skutečné hd přímo od vysílatele
teď jsem chtěl řešit hlavně to nahrávaní a tak jsem pohrozil výpovědí a do týdne jsem měl doma nový stb a vše levnější, pokud by však i nový stb nahrával s chybami tak to neprodloužím, zatím to budu zkoušet

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

18.02.2015, 23:15

10 měsíců? :shock: :shock: :shock: ježišmarja
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

18.02.2015, 23:25

já jen doufám, že si rozumíme
samozřejmě to má rozlišení 1920x1080, jen prostě podle mne vysílají přepočítávaný sd kanál i když prima, nova i barrandov to už odbavuje plně v hd a poskytuje to dále, i když v nativu toho mají pomálu
já to začal plně řešit poté co budu muset sundat parabolu z balkonu a tohle jsou mé poznatky

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

18.02.2015, 23:41

já tam teda nevidim rozdíl žádnej :? na rozlišení sem zatim nekoukal, ale vizuálně to vypadá stejně :|
a vlastně to dává smysl - na vyšší rozlišení přepočítanej sd program vypadá stejně jako normální sd program na televizi s full hd rozlišením
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

19.02.2015, 20:15

Tak mám další poznatek k hd programům České televize. Ani jeden nevysílá duálně. Pokud je připojena 2. zvuková stopa jde též o českou verzi. Tedy nejde přepnout na originální zvukovou stopu i když ji ČT na satelitu vysílá. Jedině kde jsem tuhle stopu nalezl je sd verze ČT2, ale už u sd verze ČT1 je jen jedna zvuková stopa. Kam mám na Centrio spíše poslat své dotazy, na klientské centrum nebo technickou podporu?

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

19.02.2015, 20:24

to chce pár dnů čas, aby zjistili, kde je problém :) řek bych, že stejně jako u film europe je problém na straně dodavatele programů :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

centrio
CentroNet, a.s.

20.02.2015, 10:14

Dobrý den, prosím mohli by jste mi zaslat do soukormé zprávy na koho je napsána smlouva a adresu přípojky?
Děkuji a přeji hezký den
Centrio

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

20.02.2015, 14:24

ještě taková drobnost :D
čt 24 hd asi neexistuje, že?
http://www.digizone.cz/clanky/ct-24-hd- ... st-studii/
v seznamu tv stanic na stb sice je, ale taky je tam jenom sd verze
tak sem trochu googlil, tenhle kanál snad v hd nevysílá, ani jinde ho nemají :o
a na wikipedii taky neni zmínka o hd verzi http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cesk%C3%A1_televize
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

centrio
CentroNet, a.s.

20.02.2015, 15:19

Dobrý den,

všechny uvedené programy jsou v HD kvalitě i když to v logu daného programu to není.
Vlastník streamu zasílá našemu dodavateli kanály ve studiové kvalitě, tak jak jsou a ten je pak přepočítává a kóduje do HD.

S přáním příjemného dne

CenTrio

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

20.02.2015, 15:30

sem teď přepínal asi 5 minut a nevim, no... jestli je tam nějakej rozdíl, tak hodně malej :D ale teď je to možná způsobený vysílanym pořadem... holt na hbo tyhle český reklamní kanály nemaj :|
a co to čt 24? :o
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

20.02.2015, 16:01

centrio píše:Dobrý den,

všechny uvedené programy jsou v HD kvalitě i když to v logu daného programu to není.
Vlastník streamu zasílá našemu dodavateli kanály ve studiové kvalitě, tak jak jsou a ten je pak přepočítává a kóduje do HD.

S přáním příjemného dne

CenTrio
Tomu se mi nechce věřit. Jednou by to poslali s logem HD (Nova) a u zbývajících Nova Cinema a Fanda bez? To chcete tvrdit, že ostatním providerům zasílají jiný hd stream, když ty mají u všech loga HD? To stejné by platilo u Primy group.

Ještě bych prosil vysvětlení proč nevysíláte všechny zvukové stopy, které k programům ČT normálně na satelitu přidává? Nemůžete o ně poskytovatele zažádat?

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

20.02.2015, 16:33

tak na síti upc mají cool i cinema v logu označení hd http://www.upczone.cz/viewtopic.php?f=10&t=5505 :shock: což je divný - proč by vlastník streamu v jiný distribuci hd verze to označení schválně skrejval :?

teď sem koukal na cool a přijde mi to skutečně úplně stejný jak u sd, tak hd :D minimálně logo, byť bez označení hd, by mělo vypadat líp, ale vypadá úplně stejně :|

edit: tak úplně stejný to neni, rozdíl tam je, ale vážně minimální, SDčko se zdá víc zkomprimovaný :) stejně je ale divný, že v tom logu neni hd :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

20.02.2015, 18:23

Jinak mám další poznatek. Člověk kouká na Primu Cool HD a starší Hvězdnou bránu. Na sd verzi je to ve správném formátu 4:3 a u hd mám obraz roztáhlý na 16:9. Kdepak se asi stala chyba? Pokud vám Prima dodává přímo HD signál tak by se to asi nestalo. Protože hd je sice vždy 16:9, ale u programů které jsou 4:3 se dodává už od poskytovatele černé pruhy na krajích aby se splnila specifikace hd signálu.

edit// Stejný poznatek platí i u Simpsonových. Zkusím to sledovat i u dalších hd programá, které nemají u loga HD značení.
Naposledy upravil(a) peter30 dne 20.02.2015, 18:37, celkem upraveno 1 x.

no avatar
peter30

20.02.2015, 18:27

Dosud mne tyto nuance netrápili, ale teď co přijdu o satelit a Centrio se stane hlavním dodavatelem hd obsahu to prostě více sleduji a koukám za co to vlastně platím.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

20.02.2015, 18:56

sleduj, já napsal přímo do primy, proč u hd programů nemáme v logu hd jako to maj třeba u upc, jestli skutečně nejde o upscale (což už se taky bohužel považuje za hd) :D nějakej rozdíl tam bejt musí
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
jaccomo

21.02.2015, 03:31

Musim taky bouzel souhlasit jinak kdo bydli v panelaku a ma moznost spolecne anteny tak tam vysilaji HD kanaly pozemni cestou a tam je sakra poznat ze ty tv kanaly v HD tak uplne nejsou doporucuji program prima cool a porad replay tam je to sakra znat

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

21.02.2015, 05:10

z tohohle to tak nějak vyplývá, resp. tak jak jsou je v tomhle případě jenom sd
centrio píše:Vlastník streamu zasílá našemu dodavateli kanály ve studiové kvalitě, tak jak jsou a ten je pak přepočítává a kóduje do HD.
ale otázkou zůstává, proč dodavatel neodebírá přímo hd stream (ten s hd v logu) :? pak by byla kvalita aspoň u některejch pořadů o dost vyšší, tohle je takový hd z donucení (= rozlišení je sice splněný, ale koukat se na to nedá) :| nebo dodavatel odebírá, ale centrio neodebírá? :o

vzhledem k tomu, že např. prima cool a prima cool hd sou jakoby dvě samostatný stanice (se stejnym obsahem, ale různou kvalitou a různym logem), tak se prima cool za prima cool hd považovat nedá, protože v tom logu to hd prostě neni a tudíž je to prakticky pořád stejná stanice... hádéčko to je, ale prima cool hd rozhodně ne

já samozřejmě chápu, že zrovna na těhlech stnicích dávají víc reklamy než kvalitních pořadů a kdyby se cool / cinema úplně zrušili, tak škoda je nulová (těch pár filmů / seriálů si může každej stáhnout nebo na ně kouknout online), ale pokud to má bejt hd, tak by to mělo bejt čistý hd a ne takovejhle sd mutant :|

edit 23.2. 7:40:
tak grape sc má prima cool a nova cinema taky v čistý hd verzi (s hd v logu)
http://forum.grapesc.cz/viewtopic.php?p=626#p626
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

23.02.2015, 22:03

špatná zpráva :D jak mi to tak pořád vrtalo hlavou, tak sem se o tom dal do řeči s jednim chytrym týpkem a ten si všimnul zajímavý věci - na webu je u HD balíčku uvedeno "Balíček kanálů v HD kvalitě": ČT1 (nikoliv ČT1 HD), ČT2 (nikoliv ČT2 HD) atd. a samozřejmě včetně Prima Cool a Nova Cinema - všechno bez HD :? možná sem jedinej, co sem si toho za celou dobu nevšimnul, takže teď jenom poukazuju na svoji slepotu :lol: každopádně to znamená, že můžeme bejt rádi aspoň za ty ostatní programy, co ještě v nativním HD zůstaly, protože i to se klidně může kdykoliv změnit :? a to je celkem škoda, páč potom bude bezplatný pozemní vysílání kvalitnější než kabelovka, což je vidět už teď na prima cool hd a nova cinema hd :| holt asi je to levnější :?

Obrázek
http://www.centrio.cz/tematicke-balicky-televize
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

24.02.2015, 21:18

Podle mne co si Centrio sjednalo to nám odvysílají a to že jim to vyhovuje je vidět z jejich odpovědi "Vlastník streamu zasílá našemu dodavateli kanály ve studiové kvalitě, tak jak jsou a ten je pak přepočítává a kóduje do HD." Asi není dostateční tlak na to, aby nám dali skutečný program odbavovaný v hd. Je to vidět na tom, že jsem na to upozornil až já a to to takhle vysílají už dlouho.
To že balíček prezentují tak jak ho prezentují to bych za bernou minci nebral. Prostě kde není tlak od zákazníků tam není vůle to dát do cajku.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

24.02.2015, 21:30

mně je spíš divný, že by se na dvou nebo třech stanicích tak zásadně ušetřilo :?
zbytečně si tim kazej reputaci, dyť internet patří mezi nejlepší na světě (pravda, na starý síti pár neřešitelnejch problémů je :| ), tak proč to zabíjet několika blbejma televizníma stanicema :shock:
nikdo tohle nedělá - upc, grape sc, nejspíš ani a1m nebo netbox (mají v nabídce loga s HD), dokonce ani jeden z nejhorších isp současnosti - o2 (minimálně podle ceníku, kde uvádí u všech stanic samostatný HD verze včetně HD v názvu) :roll: tak proč my?
peter30 píše:To že balíček prezentují tak jak ho prezentují to bych za bernou minci nebral.
já bych to taky za bernou minci nebral, ale pokud se situace časem zhorší, nezbyde zákazníkům nic jinýho, než to za bernou minci přijmout :? stejně jako teď v případě těch pár programů

jinak tohle je docela zajímavý téma na anketu 8-)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

24.02.2015, 23:05

No podle té tvé logiky nevím co by jim na to řekli předplatitelé balíčku Premium HD (za 299.-). :)

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

24.02.2015, 23:16

no řikat si můžou, co chtějí, ale nikde neni uvedeno, že jim centrio musí dodávat "program HD" - jenom program v HD kvalitě :) já neřikám, že s tim souhlasim nebo že se mi to líbí - naopak, ale kdyby na to došlo, nenaděláme nic :? (jiná věc je, že 3 programy stojej 300 :shock: to asi moc zákazníků stejně mít nebude)

to je vlastně podobná situace jako u gigovýho uploadu - na webu je upload poloviční a je jenom dobrá vůle centria, že se snaží mít upload férovej (= stejně rychlej jako download, ne jako celá řada jinejch ISP, kde upload je vždycky pomalejší) :) jenom rozdíl je v tom, že zatimco gigovej upload je pořád dost vzácná věc, tak prima cool hd / nova cinema hd / barrandov v nativním hd je nejobyčejnější standard, kterej každej chytí na kus drátu zadarmo :|

a nezapomeň hlasovat v anketě :P možná se nakonec ukáže, že centriákům vůbec nezáleží na kvalitě, ale stačí jim, aby měl program v seznamu uvedeno HD :o
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
JUrban

26.02.2015, 19:46

Ještě jeden rozdíl: na žádném z programů označených v programové nabídce jako HD nelze použít nPVR

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

27.02.2015, 02:01

koukám, že v tom novym ceníku v PDF se moje teorie vyvrací a všechny HD programy u sebe mají HD :shock: možná se od dubna chystá změna k lepšímu :) ale pořád je tam ČT24 HD, což je neexistující stanice :?

Obrázek
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

13.04.2015, 16:51

sice to je trochu offtopic, ale zjistil sem na infolince, že zatimco sport1 a sport 2 je normálně součástí třeba nabídky komplet+, tak ty samý dva programy v hd sou za příplatek 49 kč měsíčně :roll: to je zase nápad :?
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

15.07.2015, 23:45

peter30 píše:Prima HD, Prima COOL HD, Nova Cinema HD, Barrandov HD nejsou totiž vysílány v nativním rozlišení
všimnul sem si, že barrandov hd má u sebe v logu hd a kvalita obrazu je super :) což se o těch zbylejch upscalovanejch mazanicích nedá říct ani z legrace :lol:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

18.07.2015, 17:34

Příznaku HD u loga Barrandova jsem si všimnul. Psali v tiskové zprávě, že ho budou zavádět.. Prý v minulosti ten příznak nevysílali a začali ho dávat až teď. Asi jsem se u této stanice v minulosti spletl.

no avatar
peter30

29.08.2015, 21:53

Tak tento týden začala být Nova Cinema HD být taky vysílána konečně v nativu. U loga se objevil příznak HD,

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

29.08.2015, 22:11

no vážně :shock: :shock: :shock: a proč takovou slasvnostní událost centrio nikde nezmíní? :roll:
tak ještě ty primy a bude to fajn
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

no avatar
peter30

30.08.2015, 00:42

Proč by měli něco zmiňovat? Oni přeci od začátku tvrdí, že to vysílají v hd i když vlastně upscalují sd verzi. Protože to co vysílají jako Prima Cool HD je usvědčuje. V horních pár řádcích není obraz, ale datové informace, které se přidávají v SD (např. TXT).

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

30.08.2015, 00:45

tak ve výsledku hd rozlišení to je, ale kvalita holt strašná, no... ale je vidět, že se na tom pomalu dělá :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

Odpovědět