Zamrznutí STB

Odpovědět
no avatar
Kappa830
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

Zamrznutí STB

21.06.2012, 01:17

Ahoj všem, jsem uživatelem služby Centrio na Barrandově přibližně tři měsíce. Za poslední měsíc jsme vyměnili dva STB-HD. Původní SD STB a první hd-čkový se velmi zasekával a choval naprosto nepředvídatelně. Nynější kus běžel týden v pořádku, ale předevčírem v jednu chvíli spadnul, po manuálním restartu od té doby vyskočí pouze hláška BOOTING UP a obraz vyplňuje zelená plocha. Nepomohlo ani vytažení z elektřiny na urč. časový úsek.
Obávám se, že pokud došlo k další výměně, pravděpodobně by se problémy opakovaly. Nejprve se tedy ptám, jestli neexistuje i jiná forma resetování STB, zda-li nepomůže výměna lan kabelu ze switche do STB atd. prostě nějaké nápady ?! Dále mě zajímá, jestli software a většina jejich STB je tak špatná, jak to z mého pohledu nyní vypadá a zda-li se nemám vrátit zpět k běžnému SD setopboxu?

Díky za odpověď

x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Zamrznutí STB

21.06.2012, 01:59

ahoj, jestli neni utp kabel někde skřípnutej nebo poškozenej, tak by problémy dělat neměl :) koukni pro jistotu i na koncovky, jestli sou drátky dotlačený až do konce...
jak seš na tom doma s elektřinou - hliník / měď? některý zařízení můžou bejt citlivější na různý výkyvy a rušení v elektrickejch rozvodech, třeba ten set-top box nevydrží to, co jiný spotřebiče... zkus jinou zásuvku, klidně i přepěťovou ochranu, pokud jede z jedný zásuvky víc spotřebičů, nech set-top box samostatně nebo ho dej do úplně jiný zásuvky... měnil se spolu se set-top boxem i napájecí adaptér?

jinak já mám doma dva hd stb a oba fungujou celou dobu bez problémů - už od prosince...
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
informer

21.12.2012, 13:14

jestli na něm svítí boot up, tak je mrtvej a je potřeba ho zase nechat vyměnit:(
tohle se u těch stb bohužel stává dost často.

no avatar
curlyboi

04.06.2013, 02:30

STB jsou čínské YuXingy, které Centriu dodává Sweden Telecom. Software podle toho vypadá. Co se týče stability, opravdu jsem hodně viděl takové chování v souvislosti se špatným zdrojem, který toto způsoboval. Dále vyzkoušej tuto posloupnost tlačítek: Hotkey, Hotkey, OK (nebo také, jak jsme tomu dřív říkali, svatá trojice :D). Ovšem vůbec nevím, jestli to ještě funguje.

x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

04.06.2013, 03:45

curlyboi píše:STB jsou čínské YuXingy, které Centriu dodává Sweden Telecom.
hm, tak to mnohé vysvětluje :roll:
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

Odpovědět