Sledovanitv na Samsung TV tuhne

Odpovědět
x-rated
Administrátor
Centrio internet: mám
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Sledovanitv na Samsung TV tuhne

25.02.2020, 08:41

ahoj lidi :) nestává se někomu, že by aplikace sledovanitv na televizích samsung s os tizen umírala?
já tenhle problém řešim už od 13.1., kdy sem koupil dvě televize samsung QE43Q60, a od prvního dne aspoň jednou až třikrát denně dojde k tomu, že se nedá v programovym průvodci pohybovat :| někdy je teda den nebo dva klid, ale to spíš souvisí s tim, že se třeba moc nepřepíná
restart tv nezabírá, po spuštění je tam otevřenej a zaseknutej průvodce a jediná možnost je aplikaci ukončit a znova zapnout, což je hodně otravný :|
psal sem na podporu sledovanitv, kde mi doporučili, abych nastavil DNS v televizi na 8.8.8.8 a aplikaci přeinstaloval - pár dnů se zdálo, že je po problému, ale je to stejný... měřil sem i rychlost internetu v televizi a ukazuje kolem 90 Mb/s
začal sem to řešit i se samsungem a už dvakrát u mě byl technik - poprvý se šel podívat do logů, ale nikde žádnej záznam o chybách, všechno se tváří v pořádku... doporučili mi, ať zkusim místo dodávanýho bluetoothovýho ovladače klasickej infraportovej, jestli se to na sídlišti mezi sebou třeba nějak netluče, ale tim to taky neni :( podruhý mi tu měl technik úplně vypnout bluetooth, ale to neudělal, protože by prej možná odpojil i infraport a i kdyby ne, tak televize by o tom logovala chyby a časem by mohlo dojít k zaplnění paměti, což by vedlo k dalším problémům :| jednoduše přes servisní menu se bluetooth u těhlech modelů vypnou nedá
aby toho nebylo málo, jednou se stalo i to, že při vytuhnutí v programovym průvodci nešla šipka dolu ani jinde v systému - technik řikal, že i to mohla způsobit ta aplikace
jinak čas od času se stane, že se ta televize chvíli po vypnutí sama zapne
ke všem těm problémům dochází na obou televizích, ale ne ve stejnou dobu (hlavně většinou je zapnutá jenom jedna)
chtěl sem vyzkoušet aplikaci moderntv, ale tu mi to v tizen storu vůbec nenajde, mám tam dostupnou jenom sledovanitv, takže vliv aplikace nemám jak vyzkoušet
v pátek sem koupil v czc na dvoutýdenní test zánovní televizi sharp se systémem android tv, a tam zatim k vůbec žádnejm problémům nedochází, všechno funguje naprosto v pořádku, jenomže tam se pro změnu nedá přihlásit do aplikace sledovanitv (ačkoliv dostupná je), takže jedu přes moderntv (nevim, jak moc se lišej v rámci jednoho os)
já už fakt nevim, co s tim :| týpek ze sledovanitv už vůbec nekomunikuje, jenom mi spamujou email automatickejma zprávama, že můj požadavek byl uzavřenej, načež jim tam do hodnocení pokaždý dávám zamračenýho xichtíka, protože na mě ***** jak na placatej kámen
centrio nemá smysl tim zatěžovat, protože to neni jejich služba a jenom to přeprodávají, navíc na úplně jiný televizi problém neni, takže s jejich internetem to nijak nesouvisí (a internet funguje, jak má)
já si myslim, že za to může ta aplikace sledovanitv, prostě je nějak blbě napsaná a při používání programovýho průvodce se to sesype
to náhodný zapínání televize po jejich vypnutí bude možná nějakej úplně jinej problém
jinak nic jinýho se na tý televizi nedělá - jenom se zapne i s aplikací sledovanitv a programy se přepínají přes toho programovýho průvodce
nenapadá někoho, v čem ještě by moh bejt problém? jinak já už to asi rozkopu 😣
a ještě jedna taková věc - občas v tý aplikaci sledovanitv když přepnu na nějakej program, tak se tam hodí program třeba o číslo vyšší nebo nižší 🙄 zkoušel sem to několikrát a neumáčknul sem se

jak to vypadá:
- s originálním bluetooth ovladačem (1)
- s originálním bluetooth ovladačem (2)
- s neoriginálním infraport ovladačem

tak ještě doplnění - i na androidu je ta aplikace moderntv lehce postižená, viz nefunkční stream čt24, ačkoliv v tv.centrio.cz je stream normálně dostupnej 🙄
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

no avatar
AyhoMaruu
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

Re: Sledovanitv na Samsung TV tuhne

02.03.2020, 22:23

Já používám aplikaci ModernTV na Amazon Fire stick, kam jsem jí nahrál bokem (v oficiálním obchodu není). Trochu mě štve, že ta aplikace se nainstalovala v Android verzi, která teda vůbec není optimalizovaná na použití na TV a ovládání klávesnicí. Aplikace občas taky tuhne, ale to je proto, že jakoby vyskočí kurzor někam pryč. Pak je potřeba zapnout simulovanou myš a ručně "ťuknout" na nějaké tlačítko. U vás to asi bude ale jiný problém.

Když aplikace zatuhne, zkoušel jste jí ovládat tlačítky přímo na televizi (pokud je váš model má)? U některých televizí jsou šipky nahoru a dolu a ty se chovají stejně jako šipka nahoru a dolu na ovladači.

Jinak mám také Samsung televizi, ale není smart a je cca 9 let stará. Když jsem do ní měl připojené media centrum s Kodi (nainstalované na Raspberry Pi3) tak se mi také sama od sebe občas zapla. Myslel jsem, že to bylo tím, že Raspberry posílá svoje napájecí napětí na HDMI výstup a tak to možná ta telka chybně interpretuje jako nějaký signál, ale rodičům se to občas stávalo s podobným modelem taky.

Ještě mě napadlo, co se stane, když necháte nějakou dobu televizi vypnutou ze zásuvky, např přes noc. Přetrvává pak druhý den ten problém?

EDIT: Začal jsem teď trochu pátrat ohledně ModernTV a našel jsem tohle fórum, řeší tam že právě jedna z novějších verzí ModernTV způsobuje zatuhávání v posouvání programů. Dočasně pomohlo smazání cache aplikace a nebo použít starší verzi:
https://androidforum.cz/viewtopic.php?t=83838

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

02.03.2020, 22:38

televize tlačítka nemá, ale teď si ještě vybavuju, a to sem zapomněl napsat, že když k tomu vytuhnutí dojde, tak se mi povedlo to rozchodit bez ukončování přes mobilní aplikaci smart things od samsungu, kde se dá pohybovat jako po touchpadu 🤔 pokud by to byl problém s kurzorem, tak je otázka, jestli je to chyba tý aplikace, že tam nějak ujede kurzor do pryč, nebo systému v televizi 🤔 ale ono nefunguje ani tlačítko zpět, kterym bych se postupně dostal někam mimo aplikaci, a to by asi mělo fungovat kdykoliv, i kdyby byl kurzor bůhvíkde 🤔 a hlavně když televizi jenom restartuju, tak je tam ten průvodce rovnou otevřenej a zaseklej

jinak tam někdo píše, že se mu to seká při posouvání pořadu dopředu / dozadu, ne v programovym průvodci :o to může bejt problém zase někde jinde

a televizi sem vytaženou ze zásuvky zatim neměl, nicméně teď je jedna vypnutá dýl jak tejden, protože ještě pořád testuju na android tv, kde zatim žádnej problém kromě jedný drobnosti nenastal
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full

no avatar
AyhoMaruu
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

03.03.2020, 09:09

Tak jsem zkoušel instalovat SledovaniTV, jestli budu mít stejný problém. Instalace se povedla ale do aplikace se mi nejde přihlásit s údaji od centria ani na webu sledovanitv.cz ani v zařízení. Je potřeba si login změnit a používat pro to nějaké přihlašovací jméno nebo mail? Teď tam mám tuším zákaznické číslo.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

03.03.2020, 09:17

jestli je to na na android tv, tak tam mi přihlášení nejde taky 😐
na android telefonu i televizi se mi daří přihlásit jenom do moderntv, na samsung tv s os tizen mi to aplikaci moderntv ani nenajde (i když by tam měla bejt https://www.samsung.com/cz/smarttv/aplikace/modernitv/), ale "funguje" tam to sledovanitv

ale řek bych, že obě ty aplikace budou v rámci platformy stejný, aspoň podle screenshotů u aplikace samsungu, liší se to jenom v barvě (sledovanitv má modrou, moderntv má oranžovou), otázka je, proč vůbec mají dvě aplikace 🙄 i když na android tv sou modrý obě, tak já nevim 😣

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

08.03.2020, 11:47

a ještě sem si uvědomil jednu věc - k tomu vytuhnutí dojde snad vždycky, když se posune na další stránku, jak je tam ta skupina sedmi programů :o tzn. přeskočí to na další nebo předchozí stránku a je konec
no jinak ode dneška sem na těch samsung televizích začal na dva tejdny zkoušet telly, má dost podobnou programovou nabídku a i ta aplikace vypadá podobně, tak sem zvědavej, jak to pofrčí :o

tak s telly asi taky nebudem kamarádi, gigabit evidentně nestačí 🙄 sice do televize leze jenom 100 Mb/s, ale i to by mělo bejt víc než dost 🙄

Obrázek

Emundans
Kontaktovat uživatele:

09.03.2020, 08:56

x-rated píše:
08.03.2020, 11:47
gigabit evidentně nestačí 🙄
Asi služba dělaná pouze pro data centra :D
RyZen 3700X / HyperX Fury 32GB@3200MHz / ASUS TUF GAMING X570-PLUS / RTX 2070 / Barracuda 2x2TB RAID0 / S1200A / ZX330BT / Bloody A91 / STKPROSPECTRA / S27R750 QHD VA / M12II Bronze Evo - 520W / Thermaltake Level 20 XT / Stock :D

Nominace na králíka roku... Mimo office odepisuji z této fešandy

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

09.03.2020, 11:38

já už i pomalu začínám pochybovat o kvalitě těch televizí https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-q60r/QE43Q60RATXXH/ 😐 úplně nejlacinější křáp to ale neni, nicméně sledovanitv se při stránkování v epg seká, telly zase hlásí pomalej internet, kuki byla celá nějaká divná (ale to sem moc netestoval, protože programová nabídka děsná, hd je pro smartcomp asi sprostý slovo)
to snad ani neni možný, že by všechny ty aplikace byly až tak moc postižený 🙄 ale ani na tý android televizi to během dvoutýdenního testování nešlo úplně bezchybně, jednou v epg nebyly vůbec žádný data, bylo potřeba vlízt do jinýho podmenu a po návratu do epg už tam všechno bylo, nebo třeba jak to jednou nenašlo stream aktuálního pořadu z čt24, i když na webu normálně fungoval 🙄

Emundans
Kontaktovat uživatele:

10.03.2020, 14:52

Zkuste ten samsung restartovat (30 sec držení power tlačítka) většinou pak přestanou zlobit, případně update FW... Bohužel těch smart TV systémů je až moc než aby nějakej z nich pořádně fungoval
RyZen 3700X / HyperX Fury 32GB@3200MHz / ASUS TUF GAMING X570-PLUS / RTX 2070 / Barracuda 2x2TB RAID0 / S1200A / ZX330BT / Bloody A91 / STKPROSPECTRA / S27R750 QHD VA / M12II Bronze Evo - 520W / Thermaltake Level 20 XT / Stock :D

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

10.03.2020, 15:02

tyhle televize nemaj vůbec žádný tlačítko :( jedině na ovladači, ale to si nejsem jistej, jestli by mělo stejnej efekt :o před chvílí sem mluvil s někym z podpory samsungu a mám zkusit nechat televize odpojený na půl hodiny od elektřiny, že se pak pročistí cache, jestli tam neni něco špatně staženýho

Emundans
Kontaktovat uživatele:

10.03.2020, 15:11

právě že to na ovladači mám na mysli, minimálně u modelů se SmartHUB to funguje. Na Tizen platí pouze kladivo do horní části pod ůhlem 60°

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

10.03.2020, 15:46

televize sem zapojil a pro jistotu sem teda zkusil i na půl minuty podržet tlačítko power na ovladači, tak uvidíme :o a skutečně to něco udělalo, protože mě to vyhodilo na úplně úvodní obrazovku "bez signálu"... kéž by to už pomohlo, jinak vážně použiju kladivo :(

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

13.03.2020, 14:33

už sem si začínal myslet, že se to tim vyřešilo, ale ne :( je pravda, že to vydrželo skoro 3 dny v kuse, to už se dlouho nestalo 🤔

v pondělí by se měli ozvat ze servisu samsungu kvůli dalšímu výjezdu technika, už třetímu 🙄 a že bysme už asi mohli odstoupit od smlouvy, pokud teda ty předchozí dva uvedli, že tam ta závada je (což nevim, co tam kde vyplnili, protokol tu žádnej nenechali), každopádně aby byly dvě televize vadný, to je fakt divný 🙄 jenomže ve sledovanitv už na emaily neodpovídají, u rákosníka sem na emailovou odpověď zkoušel čekat dva tejdny, když sem se nedočkal, tak sem na chatu byl druhej v pořadí celej den a taky nic 🙄

kdyby ty televize byly aspoň starý, ale to je loňskej model, tak tam by to ty xindlové řešit měli, ale stejně tvrděj, že podporujou modely od roku 2012 🙄 ať to teda nenabízej, když to neuměj optimalizovat, ať podporujou jenom ten svůj o funkce očesanej stb, protože na android tv to taky nefrčelo úplně bezchybně (ale to byly jenom drobnosti) 🤬 prostě se po nějaký době po**** setránkování v epg, to je vlastně celej a jedinej (zásadní) problém 🙄 že to občas přepne na program o 1 vejš nebo níž, to by se i přežít dalo, hlavně se to za celou dobu stalo jenom párkrát

tak teď uvažuju, když kvůli neschopnosti sledovanitv možná budu odstupovat od smlouvy u těch televizí, jaký jiný bych měl vybrat 😐 maximálně do 50", ale spíš menší, protože jak sem měl na test tu 55" sharp, to byl strašnej gigant :(

Emundans
Kontaktovat uživatele:

17.03.2020, 18:17

Možná zkuste https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kd-4 ... 594978.htm - na SONY bravia jsem slyšel docela kladné recenze a ten problém s EPG kdyby přetrvával, můžeme zkusit "občůrat" sideloadnutím druhé verze Sledování.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

17.03.2020, 19:43

já se mezitim v samsungu ptal, jestli se dá aplikace nahlásit na audit kvůli závadnosti, ale prej to uživatel nijak nahlásit nemůže, jedině servisní středisko to může nějak začít řešit :o tak až sem někdy po skončení karantény znova dorazí technik, tak to s nim proberu a třeba to pude ještě touhle cestou 😐

Emundans
Kontaktovat uživatele:

18.03.2020, 10:04

Tak snad to přinese nějaké štěstí, obecně ale ty samsungy jsou bezproblémové, takže je fakt podivuhodné že Vám to dělá tolik bordelu... Největší problém osobně jsem měl s tím, že si z nějakého důvodu sama ta televize neleasnula IP po spuštění

Odpovědět