logo

TV Archiv neustále s problémy

Problémy a pomoc s jejich řešením
SR042
CenTrio internet: nemám
CenTrio televize: nemám
CenTrio telefon: nemám

Příspěvekod SR042 » 17.07.2014, 10:32

Používám od vás službu TV archiv a stává se naprosto pravidelně, že se obraz seká či úplně zastavuje. Je to dost iritující. Rovněž je problém, pokud něco současně stahuji na netu a ještě pouštím z archivu - často při plném vytížení stahování (v rámci 15Mbps limitu od vás) pak klekne televize. Čekal bych, že se tyto služby nebudou navzájem tak ovlivňovat, když za obě separátně platím.

A poslední bod - hodláte TV archiv nějak rozšiřovat? Bylo by hezké, kdyby pokrýval víc českých televizí (třeba Smíchov, Déčko).

x-rated
Administrátor
CenTrio internet: 1000/500 Mb/s
CenTrio televize: mám
CenTrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: TV Archiv neustále s problémy

Příspěvekod x-rated » 17.07.2014, 20:14

jakej máš switch? neni to náhodou ten stříbrnej zyxel?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

SR042

Příspěvekod SR042 » 17.07.2014, 21:04

JJ, mám. Ten jsem dostal od Centria.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 17.07.2014, 21:41

ten mi taky s postupem času začal dělat potíže... první rok bylo všechno v pořádku, ale pak to dělalo hrozný věci, nepomohla ani výměna kus za kus... možná by stačilo dát tam ten černej (ES-315), od tý doby je klid... no určitě reklamuj a zkus jim to navrhnout :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

jaccomo

Příspěvekod jaccomo » 18.07.2014, 10:52

pockej oni ten problem uz opravily??

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 18.07.2014, 12:17

jakej? já jenom řikám, že když tu začala blbnout televize (různě to zamrzalo a dělalo psí kusy), tak to vyřešil jinej typ switche :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

silden

Příspěvekod silden » 01.03.2015, 12:26

Dobrý den,
mám přesně stejné problémy jako uživatel, který toto fórum zakládal - oba popsané.
Službu TV archiv jsem používal už od testovacího provozu (když byla ještě zadarmo). Tehdy fungovala relativně bez problémů, pak jsem ji začal platit, chvíli šla a pak se kanály (pouze některé - Eurosport byl například úplně bez problémů) začaly sekat až na úroveň statického obrazu. Měl jsem tady technika, který řekl, že určitá část zakázníků tento problém má a že se neví, jak se to bude řešit. Nicméně po určité době přišel mail, že by to již mělo fungovat a opravdu fungovalo. Na chvíli. Poslední půlrok opět nekoukatelné přehrávání přes TV archiv.

Pokud je problém ve switchi, jak píšete, předpokládám, že Centrio už novým zákazníkům dává switche, které potřebnou zátěž utáhnou. Je možné si od Centria potřebný hardware vypůjčit a vyzkoušet si, jestli to problém odstraní?

Díky,
Tomáš H.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 01.03.2015, 12:35

jak sem tady psal, že mi televize blbnula kvůli stříbrnýmu switchi, tak problémy se zamrzáním se vyskytly i s tim dalším (ES-315) koncem loňskýho léta, naštěstí sem tu měl jeden switch navíc (GS-108S), tak sem ho zapojil a bylo po problémech... v mym případě ale nešlo o tv archiv, šlo jenom o zasekávání klasickýho televizního streamu :) nevim, jestli to s tim má něco společnýho, ale kdyby se mi v budoucnu vyskytly tyhle potíže znova, tak si koupim za pár stovek nějakej úplně jinej switch, vyměnim a je to... těžko odhadovat, jestli za ten problém s archivem může taky switch, ale jestli normální vysílání funguje, tak je to i celkem nepravděpodobný :|
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

silden

Příspěvekod silden » 01.03.2015, 12:49

Dříve se jednalo o takové tvrdé záseky obrazu v intervalech kolem 10 sekund a na stejných místech (ve stejném čase) - tzn. podle mě byl už problém se samotným zdrojem dat. Teď už je to sekání četnějšího a drobnějšího charakteru, ale stále je to těžce nekoukatelné. Bez toho, abych byl expert, je zřejmé, že TV archiv jede na sdíleném kanálu s internetem. Když něco stahuji nebo streamuji přes internet, obraz z TV archivu se téměř nepohne. Tady to fórum čte nějaký odpovědný zástupce Centria, který je schopen navrhnout řešení problému, nebo je jen na sdílení poznatků mezi uživateli?

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 01.03.2015, 13:07

tak to možná bude špatně nastavený qos pro tyhle služby někde na serverech centria, když se to tak tluče s internetem :(

lidi z centria to tady čtou http://www.centriozone.cz/memberlist.ph ... group&g=11 :) ale sdílení zkušeností mezi uživateli je vítáno :D
jestli je tohle problém individuálního charakteru, což se dá těžko odhadnout z množství reakcí v tomhle tématu, nebylo by od věci napsat uživateli technik soukromou zprávu se jménem a adresou pro lepší analýzu :) technická podpora od centria je tu v pracovní dny od 8:30 do 17:30, ale snad se to časem prodlouží, když bude delší podpora i na telefonu :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

fischlk

Re: TV Archiv neustále s prob

Příspěvekod fischlk » 03.03.2015, 13:17

jsem si archiv (nPvr) poridil cca 2 mesice zpet - a muzu rici ze vecer je to nepouzitelne - kazdou chvilku nepatrne zaseky.
Udelal jsem to kvuli tomu ze stary "sved" s hdd nejak zacal mrvit sit. a nez si vymenim za novy tak jedu na albisu.

Ale zkusenost s timto me nuti hdd vyresit asap a npvr zrusit.

galasek

Příspěvekod galasek » 28.07.2015, 16:15

Zdravím, chodím ke své kamarádce, která bydlí na Praze 4 na Hájích a využívá služeb Centrio. Není u společnosti dlouho pouze 2-3 měsíce a už má problémy s přehráváním z archívu alias z nPvr(u). Moje kamarádka to již reklamovala jak telefonicky tak i psala emaily na centrio, ale odezva je úbohá. Prý problém přetrvává již 4-5 měsíců a není možné ho odstranit. Docela mě to štve protože kromě popovídaní u dobré kávy s kamarádkou ráda shlédnu i nějaký ten dobrý film. Teď je to ovšem absurdní, film se při přehrávání z nPvr-u seká každých 10-15 vteřín co se ani na to nedá koukat. Nejvíc mě zaráží nechutné jednání ze strany poskytovatele spol. centrio. Pak se diví když jsou zákaznici vulgární, ale zákazník si za své služby platí a chce dostat i objednané a zaplacené služby a ne, že v případě problému sedí na infolince nějaký analfabet co tomu rozumí asi jako já a problém nevyřeší. Mluvit nesmysli to umí každý. Moje kamarádka je již z toho nešťastná a nemá už ani odvahu se společnosti komunikovat, vše řeší její syn, ale ten také neúspěšně. Společnost dává od problému ruce pryč se závěrem, můžu Vám službu deaktivovat nebo ukončit a můžete odejít. Známá se nechala namluvit, že jak mají dobré pokrytí a HD programy, nahrávání a přehrávání v archívu a teď? Lituje toho, ale ke konkurenci O2 se již nemůže vrátit, set top box a vše ost. co od O2 měla na internet a TV již prodala a skužba ji skončila. Byla u O2 přes 8 let a platila 560 Kč, ač neměla vše v HD, ale internet, TV a archív šlapalo. Tady má HD, ale asi jen tak na papíru, archív nefunguje jak má a na technické podpoře jsou nepříjemní, tomu se říká CENTRIO společnost. Ještě, že nejsem u centria a mou kamarádku lituji, chuděra, ty si, ale dopadla, pěkně Tě obelhali a teď můžeš být ráda, že si ráda. Máš závazek a služby na PRD :-) Hlavně, že jim platíš 689 Kč měsíčně, teď alespoň vidíš jak si naivně důvěřivá a hloupá moje milá, ... Helenka Galásková.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 28.07.2015, 16:23

galasek píše:- Není u společnosti dlouho pouze 2-3 měsíce
- Prý problém přetrvává již 4-5 měsíců
tohle si moc dobře nedovedu představit :D
ale jestli je to tak neúnosný a náprava žádná, odejít přece může, jenomže jestli zrovna k o2 :roll: to už radši upc...
jak to tady tak sleduju, to npvr je dost často terčem kritiky :?
jinak centrio už má u novejch smluv minimální dobu užívání 3 měsíce, ale pokud poskytovatel neplní svoje závazky, může zákazník od smlouvy odstoupit i bez ohledu na tuhle dobu
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

galasek

Příspěvekod galasek » 28.07.2015, 16:50

Vážený pane administrátore, i když si daný výrok nedokážete představit objasním nebo-li upřesním. Kamarádka je u společnosti centrio jenom, asi 2-3 měsíce, při zřízení služby daný problém neměla, ty začali až teď, ale na technické podpoře po telefoně ji řekli, že společnost se s daným problémem potýká již asi 4-5 měsíců a nedokáže daný problém odstranit protože její servry co se týče nahrávání a přehrávání TV archívu běží a využívá i konkurence, která konkurence, mi, ale kamarádka neřekla protože to asi ani sama neví, jen jí to takhle bylo podáno. Také ji neřekli kdy bude problém vyřešen. Jedině co ji řekli, že může odejít co teď nechce. K O2 se již nemůže vrátit, nemá zařízení na O2 internet a O2 TV a ke konkurenci tj. UPC nechce, nabídka se ji moc nepozdává chybí ji větší počet HD programů. Tady ji centrio nalákalo na množství HD kanálu, ale to je ji i tak k ničemu, z HD programů nemůže nahrávát, vše není i tak v HD kvalitě, v mnoha TV programech chybí i označení HD logo a ještě problémy s archívem. Takisto dost kolíše síla připojení např. kamarádka má připojený PC a přes wifi, to ji kolíše jako č*ně, když se ozvala tak ji nějaký inteligentní člověk na infolince řekl, že má být připojená přes kabel a ne wifi. K tomu si dokoupila wifi router od nich za plnou cenu takže to není žádná sranda pro důchodce. Ona, už raději nikam nevolá, ale co by zato dala kdyby ji ten archiv fungoval normálně a bez sekání. Vemte si, člověk vypadá pak jak blbec a stěžovatel a nemuselo by to být kdyby to vše fungovalo jak má. Je mi ji líto. Poradí někdo jak problém odstránit? Děkuji.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 28.07.2015, 16:58

jo takhle, já myslel, že tvrdila ona, že problém přetrvává 4 - 5 měsíců :D
s hd stanicema je to u centria celkem smutný, jak ji na to moh někdo lákat? :shock: ono jich je sice dost, ale všechny kromě těch základních sou za příplatek v součtu asi 600 czk, jak sem to před časem počítal (myslim tim úplně všechny hd programy, co se dají odebírat)... pár stanic se dokonce upscaluje z nízký kvality, takže o to jich je míň (minimálně nova cinema a prima cool)
co se týká wifi, tak tam samozřejmě může k problémům docházet, nikdo nedokáže zajistit čistej signál v bezplatnym pásmu, navíc na sídlišti, kde má wifi úplně každej... jedině ať si přenastaví router na míň zarušenej kanál nebo si natáhnout kabel do místnosti, kde to rušení neni tak velký, a odtud se dá wifi vysílat celkem v klidu
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

blackwire

Příspěvekod blackwire » 23.12.2015, 14:36

Ahoj, mám naprosto stejný problém, psal jsem to tu již před několika lety a bohužel za tu dobu žádná změna.

Když to shrnu: Při přehrávání z TV Archivu / Videopůjčovny, popř. když zastavím aktuálně běžící pořad a následně ho pustím, se obraz a zvuk začne jakoby sekat, jsou to záseky v rozmezí 1s - 3s. Při tomto "záseku" dochází taktéž k částečnému kostičkování obrazu, podobně jako když u klasického digitálního vysílání máte nekvalitní signál.

Posíllal jsem i několik mailů na technickou podporu a nikdy žádná odezva. Za tuto "featuru" si platím 49,-/měsíčně tudíž bych předpokládal, že tu bude fungovat.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 23.12.2015, 14:56

jestli nikdo nekomunikuje, tak to je nejspíš nějakej těžko řešitelnej nebo neřešitelnej problém, v takovym případě neni jiná možnost než to zrušit, obzvlášť když to ročně stojí 600 :?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

blackwire

Příspěvekod blackwire » 23.12.2015, 15:07

To nevíš do té doby, než se tomu začneš věnovat, třeba je řešení jednoduché.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 23.12.2015, 15:13

no pak je ještě alternativní možnost - zavolat tam... s těma emailama je to u nich někdy těžký :roll:
buď nejdřív podobrym - informovat o problému, o ignorování přes email a že to chceš řešit, nebo rovnou natvrdo - že to nefunguje, kašlou na tebe a chceš to zrušit... nevim, jak ten druhej způsob funguje u centria, ale někde to funguje jako motivace k rychlýmu řešení celkem dobře :)
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

blackwire

Příspěvekod blackwire » 23.12.2015, 15:21

No to už jsem samozřejmě zkoušel. Naposledy když se mě snažili nalákat na HBO GO tak jsem jim to při té příležitosti hned vylíčil. Mám vcelku trpělivost, takže jim asi zkusím ještě zavolat ;)

Není to sice pro mě nějak důležitá funkcionalita, kterou bych denně využíval, ale znáš to, když to zrovna chceš použít a ono to nefunguje nebo funguje, ale špatně, tak to člověka dost otráví :twisted:

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 23.12.2015, 15:24

ten dotyčnej měl evidentně starost, jak ti nacpat hbo go, nějakej polofunkční archiv si nejspíš jenom ze soucitu vyslechnul a tim to pro něj skončilo :D to chce tam extra zavolat jenom kvůli tomu, jinak se to nepohhne
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

muaddib

Příspěvekod muaddib » 06.01.2016, 16:04

Obavam se, ze jde o problem s unicastovym provozem. Multicast funguje bez probleu bez sekani, ale jakmile se na neco chcete podivat ze zaznamu nebo z archivu je problem. Zasekavani obrazu behem celeho prehravani. I kdyz to stoji cca 50,- kacek je to k nasrani kdyz se ti obraz kazdejch 10 vterin na 1sec zasekne. Az budu mit chvili cas tak to budu s centriem resit.

Navic je dost podivne ze v balicku internet a TV dostanes zarizeni, ktery neumi priorizovat provoz ... Stahovat neco na netu a pustit si archiv = leporelo.

Az se pobavim s podporou centria dam vedet.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 06.01.2016, 16:09

jestli to tak je, tak se divim, že to ještě nikdo neřeší :?
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

muaddib

Příspěvekod muaddib » 06.01.2016, 16:32

Je dost mozne, ze to bude "lokalni" problem. Tak jako byl problem, nebo mozna jeste je, s HD programam.

muaddib

Příspěvekod muaddib » 06.01.2016, 17:49

Tak odpoved od centria je takova ze se jedna o problem na serveru kde se nahravky ukladaji (takze je to globalni problem) a dokonce nabizeji zruseni sluzby nPVR do doby nez bude problem vyresen.... coz nevesti nic dobreho. Resp. nevesti to rychle vyreseni problemu.

x-rated
Administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod x-rated » 06.01.2016, 17:52

hlavně že v doplňkovejch službách se pořád nabízí :roll: některý problémy se u centria vlečou pekelně dlouhou dobu :?
jo a někam zmizelo tv2go (už před delší dobou), bez jakýkoliv zmínky :|
x-rated
CenTrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek

blackwire

Příspěvekod blackwire » 08.01.2016, 15:17

Tak je určitě super, že o tom vědí a umožňují i zrušení této služby. Na druhou stranu, vědí o tom už cca 5 let. Když jsem k nim přešel, tak samozřejmě nPVR popř. PauseTV nenabízeli, ale poskytovali pouze obdobu současné Videopůjčovny, což je podobný princip a kde již tento problém byl. Ano přiznávám funguje jim to trochu lépe. Dříve se to sekalo cca každých 5s v délce trvání 1-2s, dnes je to cca každých 10s v délce trvání 0,5 - 1s.

Přesně jak píše muaddib, Multicast nemá problém. Nevěřím, že je to IPTV serverem, ale spíše saturací sítě popř. špatně řízeném QoS.

muaddib

Příspěvekod muaddib » 10.01.2016, 21:35

Mno at je to tak nebo tak :-) jestlize je to uz par let co s tim je problem tak se to asi za par mesicu nevyresi :( skoda... Tahle funkce, kdyz funguje tak stoji za tech 49,- korun ... Co se da delat... Holt budu nahravat lokalne.

Zpět na „Technická podpora“