Sekání settoboxu

Odpovědět
no avatar
Pecisss
Centrio internet: 100/100 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám

Sekání settoboxu

14.05.2014, 06:29

Pri vypnutém PC se začne sekat obraz na TV. Když vytáhnu sitovej kabel obraz jede normálně. Kdysi jsem musel nastavit něco na sitovce mám win 7

x-rated
Administrátor
Centrio internet: 1000/500 Mb/s
Centrio televize: mám
Centrio telefon: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Sekání settoboxu

14.05.2014, 06:45

tohle se mi taky kdysi dělo, měl sem nataženej kabel ze switche do počítače, abych moh sledovat tv v počítači :) jinak mi zatim vedou do bytu dva přívodní kabely - zvlášť na tv (přes switch) a na net rovnou do routeru... nějak sem to pak neřešil (kabel sem vypojil) a už se v kompu na tv nedívám, stejně neni čas, ale v tomhle případě by to asi pořešit chtělo :D
jestli máš propojenej počítač přímo do switche, ve správci zařízení v nastavení síťovky bych začal vypnutím probouzení paketem magic a porovnávacím vzorkem... když to nepomůže, sou tam ještě nějaký další vychytávky, pro běžnej provoz nedůležitý...
a pak ještě povypínat zbytečnosti v Ovládací panely\Síť a Internet\Centrum síťových připojení a sdílení -> Připojení -> Vlastnosti (stačí nechat úplně dole protokol IP verze 4 a 6)...
jinak kdyby byl v cestě router, asi by to chtělo nastavovat něco přímo v něm :)
x-rated
CentrioZone.cz admin
admin@centriozone.cz
Obrázek
tak přesně takhle už centrio internet nejede :(

no avatar
informer
Centrio internet: nemám
Centrio televize: nemám
Centrio telefon: nemám

Re: Sekání settoboxu

14.05.2014, 16:13

toto má jinou příčinu.
PC se v režimu standby přepíná do 10Mbps modu, čímž shodí i ostatní porty na 10Mbps. tuto funkci je třeba v PC vypnout a pak k sekání při vypnutém PC nebude docházet.
Jde o to, že některým streamům pak těch 10Mbps nestačí. LAN na STB musí být 100Mbps
nastavení připojení k místní síti->vlastnosti->konfigurovat(síťovou kartu)->upřesnit->zakázat shutdown wake-on-LAN, wake on magic packet a wake on patern match

Odpovědět